Помер один із засновників Народного Руху України

На 79-му році життя помер український письменник, політичний і громадський діяч Володимир Яворівський, повідомив письменник Василь Шкляр.

“Завершив земний шлях видатний українець Володимир Яворівський. Письменник, Шевченківський лауреат, який на порі становлення нашої Незалежності своїм словом запалював серця мільйонів”, – написав Шкляр у Фейсбуці.

Йому про смерть Яворівського повідомила донька покійного Леся: “Тато пішов”.

Яворівський у 1964 році закінчив ОДУ імені І.Мечникова, працював у ЗМІ, член Спілки письменників України з 1971 року. У 2001-2011 рр. – голова Національної Спілки письменників України.

Яворівський – один із головних засновників Народного Руху України, у 1989 році очолював його Оргкомітет з проведення установчого з’їзду. У 1989-1991 роках — народний депутат СРСР від м.Києва, член Міжрегіональної депутатської групи Сахарова.

У 1992-1999 рр. Яворівський очолював Демократичну партію України, яка виступала за незалежність України від СРСР та проведення демократичних реформ. Народний депутат України I, II, і IV-VII скликань. Був членом депутатської фракції “Блок Юлії Тимошенко”, головою Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.

У 1996-1999 рр. – голова комітету Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

Володимир Яворівський був обраний народним депутатом України 4-го скликання з 14 травня 2002 до 25 травня 2006 у виборчому окрузі №123 Львівської області. 

Володимир Яворівський на пресконференції у Львові
Відео: Львівський пресклуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.