Львівський вертоліт, який рятує у небі або що відомо про Eurocopter EC-145 (фото)

Медичний вертоліт який, літає у села та районні центри для порятунку важкохворих пацієнтів та доправляє їх у Львівську міську клінічну лікарню швидкої допомоги. Ще місяць тому, це здавалось неможливим, та вже 1 квітня, ця новина не була фейковою, а стала головною та надзвичайно важливою подією для львів‘ян та мешканців Західної Україні заголом.

Ветоліт “EC 145 Eurocopter”, що належить ДСНС України став першим медичним судном, яке приступило до виконання завдання за призначенням. Новою домівкою «Ластівки» став аеродром «Jagellon» з якого, вжe здійснено декілька вильотів на евакуацію пацієнтів.

“Eurocopter EC 145” має можливості для перевезення пацієнтів з однієї лікарні в іншу або для швидкого прибуття до місць аварій.

Фото: “Military Aviation UA”

Вертоліт здатен розвинути швидкість до 280 кілометрів за годину та літати на дистанцію 705 кілометрів (при 239 км/год). Низький рівень вібрації та висока стійкість польоту забезпечують робочий комфорт для медичних працівників та належні транспортні умови для пацієнтів.

Медичне обладнання на борту для лікування, такого як реанімація, дозволяє медикам рятувати життя під час польоту. У салоні можуть розміститися пара нош, три сидячих місця та додаткове медичне обладнання. Задні двері дозволяють завантажувати ноші прямо, а широкі бічні двері забезпечують легкий доступ для лікарів та екіпажу. Льотний екіпаж EC 145 складається з двох пілотів.

До складу аеромедичної бригади загалом увійшло 12 медиків: 6 лікарів невідкладних станів та 6 фельдшерів, які здали іспити за курсом ALS та ILS.

Фото: Львівський Обласний Центр Екстерної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф

Заснована в 1992 році, франко-німецько-іспанська група «Eurocopter» є світовим лідером виробництва цивільних вертольотів. В Україні даний вертольот EC 145 вперше з’явився у 2009 році з бортовими номерами 42 (червоний) та 43 (червоний) і були забазовані у місті Ніжин, де і дислокується ДСНС авіація.

Вертольоти задіювалися у вирішенні різних задач як і для транспортування важкохворих так і для інших рятувальних робіт. Тепер один з вертольотів, а саме EС 145 ( з бортовим номером 43 ) отримав новий аеродром базування під назвою «Jagellon», що знаходиться поблизу міста Городок Львівської області. Таким чином вертоліт здатен охопити всю територію Західної України та виконувати евакуаційні вильоти у Львівську, Закарпатську, Івано-Франківську, Волинську, Рівненську, Тернопільську, Чернівецьку областей.

Не пройшло і двох тижнів, як вертоліт вже виконав три успішні евакуації такі як: Перша евакуація повітрям. Медики рятували 78-річну, мешканку м. Турки, в якої діагностували гостре порушення мозкового кровообігу. А 10 квітня гелікоптер вилетів у Броди.

Чоловіка після ДПТ із політравмою та черепно-мозковою травмою госпіталізували із Бродівської ЦРЛ у спеціалізовану лікарню Львова.

Другого квітня зі села Нижня Яблунька, що у Турківському районі, вертольотом доправили до інсультного центру багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування у Львові 82-річну пацієнтку із мозковим інсультом.

Те, що колись унеможливлювало швидку доставку хворого у медичний заклад за недостачі часу, тепер кардинально змінює ситуацію та дає значну перевагу та шанс у швидкому транспортуванні та більшому шансі на одужання.

Підготував: Юрій Танчин за матеріалами Львівського Обласного Центру Екстерної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.