На станції «Академік Вернадський» відбулась перезмінка українських полярників

На станції «Академік Вернадський» завершилася перезмінка команд зимівників 25 та 26 Української антарктичної експедиції, а також робота сезону-2021.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці.

«Зараз в Антарктиці вже пізня осінь, і погода – відповідна. Температура, хоча ще й плюсова (+1, +3С), але завдяки сильному вітру та вологості понад 80% відчувається як -15С, до того ж постійні опади. Тож перезмінка проходила в досить складних умовах. Пальне перекачували з корабля в станційний бак і вдень, і вночі; інколи доводилось човнами відштовхувати плавучі крижини від паливного шланга. Розвантажити річний запас продуктів та інших необхідних речей неабияк допоміг новий потужний кран», – йдеться у повідомленні.

Останнім «акордом» стала символічна передача ключа від станції та коробки з секретним подарунком, яку слід відкрити через півроку, керівником 25-ої УАЕ Юрієм Отрубою очільнику 26-ої УАЕ Богдану Гаврилюку.

Після цього команда 25-ої УАЕ та сезонний загін почали мандрівку додому. Спершу їм потрібно буде подолати бурхливу протоку Дрейка та дістатися Чилі.

«Зимівники ж 26-ї УАЕ вже заступили на варту, продовжуючи неперервні наукові спостереження на станції. Радіємо за тих, хто повертається додому, і бажаємо наснаги й сил тим, хто продовжує благородну справу дослідження полярних регіонів і нашої планети в цілому на невеличкому острові Галіндез у такій далекій і водночас такій близькій Антарктиді!», – написали науковці.

26-та українська антарктична експедиція дісталася станції «Академік Вернадський» – її учасники проведуть на крижаному континенті близько 13 місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.