«Хвороба пішла на спад». У МОЗ кажуть, що Україна пройшла пік захворюванності на Covid-19

Після Великодніх свят цілком ймовірне нове зростання захворюваності.

Україна знаходиться у третій хвилі коронавірусу, але її пік ми уже пройшли. Про це під час сьогоднішнього брифінгу зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Читайте також: Повторно заразитися Covid-19 можна навіть через півтора місяця

«Ми зараз знаходимося у третій хвилі коронавірусу, але пік захворюваності вже пройшли. Хвороба пішла на спад. Якщо порівняти цифри, то минулого тижня ми отримали на майже 13,5 тисяч менше захворілих, ніж було на позаминулому тижні», – каже Максим Степанов.

Така ж ситуація, за його словами, і з кількістю госпіталізацій. У порівнянні з позаминулим тижнем, минулого тижня отримали на 3,5 тисячі менше людей, які були госпіталізовані в лікарні. Це означає, що менша кількість людей потрапила до лікарень у важкому стані та у реанімації.

Незначний, та все ж спад захворюваності спостерігається й на Львівщині. Про це сьогодні на брифінгу повідомив директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«Ситуація залишається достатньо складною, на високому рівні, хоча є незначні тенденції до зменшення кількості випадків захворювання. Заповненість ліжкової мережі становить 62%», – каже Орест Чемерис.

Проте, є 12 регіонів, де ситуація залишається достатньо напруженою. Йдеться про Київ, Київську область, Одещину, Сумщину, Миколаївщину та Харківщину.

Читайте також: Понад пів сотні мешканців Львівщини підключили до апаратів ШВЛ

Водночас, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, після свят очікується нове зростання захворюваності.

«Ще після Великодня, через 3-4 тижні, очікуємо зростання кількості хворих. Я зараз не можу сказати, до якої міри буде це зростання. Треба буде подивитися, як пройдуть свята, там не просто Великдень, а низка свят, з 1 травня по 10 травня, це супроводжується мобільністю населення. З точки зору епідеміології це додасть захворюваності», – сказав Максим Степанов на одній з телевізійних програм, повідомляє «Україна 24».

За його словами, на Великдень усі повинні дотримуватися тих правил, які у нас встановлені. Лише тоді не буде серйозних спалахів коронавірусу.

«Я не анонсував ніяких особливих режимів, я кажу про те, що якщо регіон перебуватиме, наприклад, на червоному рівні, то повинні діяти всі обмеження, які існують в червоному рівні», — каже Максим Степанов.

Нагадаємо, про спад захворюваності на коронавірус заговорили ще минулого тижня. Зростання кількості хворих тривало до початку квітня, а зараз у багатьох регіонах ситуація починає стабілізуватися.

Ольга Шведа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.