Меркель у ПАРЄ закликала до діалогу з Росією і не вважає Путіна вбивцею

Попри конфлікти з РФ, Європа має зберігати з Москвою діалог, а питання “Північного потоку-2” є політизованим, заявила канцлерка Німеччини Анґела Меркель.

Історія з переслідуванням опозиціонера Олексія Навального та політика Кремля щодо України істотно затьмарюють відносини Європи та Росії, але й за цих обставин необхідно зберігати майданчик для діалогу. Про це у вівторок, 20 квітня, під час відеовиступу на весняній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) завила канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel), інформує DW.

“У нас багато конфліктів з Росією. Але я залишаюся тією людиною, яка ввесь час каже: ми повинні розмовляти одне з одним. Ми повинні продовжувати діалог”, – наголосила Меркель.

Польський депутат, голова політичної групи Європейської народної партії в ПАРЄ Александер Почей запитав у канцлерки, чому Німеччина продовжує реалізовувати проєкт з будівництва газогону “Північний пототік-2” і “не говорить з Росією в один голос з усією Європою”.

Меркель, своєю чергою, відповіла, що ФРН завжди виступала за те, аби Україна зберігала роль країни-транзитера газу до ЄС. “Я знаю, що довкола “Північного потоку-2” існує чимала суперечливих поглядів, зокрема, я знаю ставлення багатьох європейських країн. Але я хотіла б наголосити, що газ, який ще не пішов по “Північному потоку-2”, але йде по “Північному потоку-1″, не гірший за газ, який йде через Україну, і газ, який йде з Росії через Туреччину”, – пояснила Меркель. За її словами, через те, що багато хто бачить це питання інакше, довкола “Північного потоку-2” розгорнулася політична боротьба і дискусія, “як далеко ми повинні заходити у питаннях торгівлі з Росією, зокрема  в енергетиці”. “У цьому зв’язку Німеччина виступила за будівництво “Північного потоку-2”, – наголосила канцлерка.

Водночас Меркель зауважила, що у Берліні стурбовані станом здоров’я і подальшою долею Навального і “намагаються застосувати важелі тиску” на російську владу у цих питаннях. Окрім цього, вона нагадала, що Євросоюз запровадив санкції проти Росії у зв’язку зі справою Навального, незаконною анексією Криму та участю РФ у конфлікті на Донбасі. На її думку, це є проявом європейської єдності у ставленні до політики російської влади.

Український депутат Олексій Гончаренко від групи консерваторів попросив Анґелу Меркель відповісти на запитання, чи вважає вона Владіміра Путіна вбивцею. І хоча головуючий на сесії президент ПАРЄ Рік Дамс зробив з цього приводу зауваження і попросив Гончаренка утриматися від образ у сесійній залі, канцлерка на це запитання все-таки відповіла.

“Щодо Владіміра Путіна, скажу так, що коли йдеться про критику на його адресу, я її не приховую і висловлюю в особистих розмовах”, – сказала Меркель, додавши, що, зокрема, критикує російського президента щодо дотримання прав людини в Росії.

У Львові канадійці та англійці навчають майбутніх військових офіцерів процедурам НАТО

Канада призупинила роботу своїх інструкторів не лише на Яворівському полігоні

США збільшать військову присутність в Україні, за потреби, – Крістіна Квін у Львові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.