Омбудсмен визнала протиправним рішення Садового про обмеження пільгового проїзду транспортом

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова отримала звернення від громадськості щодо обмеження права громадян на пільговий проїзд львівським міським пасажирським транспортом у зв’язку із прийняттям відповідного рішення (протокол № 13 від 30 березня 2021 року) Міською комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської міської ради. Про це вона написала на своїй сторінці у “Fаcebook”.

Пунктом 1.13 протоколу № 13 Міської комісії від 30 березня 2021 року передбачено призупинити з 31 березня 2021 року надання пільг всім категоріям населення на безоплатний проїзд міським громадським транспортом.

Денісова уточнила, що подібне рішення Міської комісії, яким також порушувались права пільгових категорій на пільговий проїзд, вже приймалося торік (пункт 3.2 протоколу № 10 від 19 березня 2020 року). Тоді мною також було внесено відповідне подання Львівському міському голові Андрію Садовому і рішення Міської комісії було скасоване.

Уповноважена, наголошує, що органи місцевого самоврядування, утворені ними комісії чи уповноважені особи на виконання певних робіт не мають жодних повноважень скасовувати (обмежувати) право пільгових категорій громадян на безплатний проїзд, гарантоване на законодавчому рівні.

“Саме тому я знову внесла подання Львівському міському голові щодо скасування пункту 1.13 протоколу № 13 Міської комісії від 30 березня 2021 року та поновлення прав громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті міста Львова. Відновлення зазначених соціальних гарантій громадян перебуває на моєму особистому контролі”, — пише Денісова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *