В «Ензимі» кажуть, що зсув ґрунту на Личаківській спровокували помилки під час реконструкції

У міській раді планують провести незалежну експертизу, щоб дослідити причини зсуву.

У «Компанії Ензим» стверджують, що зсув ґрунту на Личаківській стався через неналежну реконструкцію вулиці Личаківської, яку нещодавно проводило місто. Про це компанія написала на своєму сайті.

Читайте також: На Львівщині утворилося карстове провалля на 23 метри 

Причиною руйнувань у компанії вважають зрізку дерев під час виконання ремонту вулиці, неналежно облаштоване водовідведення, через що підмивається дорожнє полотно та намокає схил, а також скидання суміші землі та асфальту на схил над будівельним майданчиком «Ензиму».

За їхніми словами, тріщини можуть з’явитися не лише на ділянці, де ведеться будівництво, але й по всій протяжності схилу.

«На схилі видно темні мокрі насипні грунти, якими підсипали і розширили дорогу під час реконструкції. А також труби, які виводять дощові стоки. Як результат, від води насипні грунти сповзають і руйнується інфраструктура вулиці», – каже генеральний директор «Компанії Ензим» Андрій Цегелик.

У компанії зауважують, що тріщини та відшарування хідника відбуваються саме там, де через опади підмивається дорожнє полотно і неналежно організований водовідвід. 

Читайте також: На Личаківській – зсув грунту, тротуаром пішла тріщина

Натомість у департаменті житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради планують провести незалежну експертизу, щоб дослідити причини зсуву.

«Під час розширення земельної ділянки за рахунок підошви ухилу, на якій фактично знаходиться дорога, відбувся зсув грутну. Але під час реконструкції вулиці ми не розширювали дорогу. Тому що були певні ландшафтні передумови. Є лист-заключення від проєктанта, який проєктував дорогу на Личаківській. Цей лист ми відправили в компанію «Ензим», – розповів у коментарі Tvoemisto.tv заступник керівника департаменту Андрій Білий.

Також в департаменті наголосили, що зсув грунту доволі серйозний, тож навіть думали зупинити рух на цій ділянці.

Читайте також: У Львові для проїзду відкрили частину вулиці Личаківської

Нагадаємо, що цю частину вулиці Личаківської ремонтує ТОВ «Автомагістраль-Південь» за 160,3 млн грн. Проєкт виготовили у ТзОВ «Науково-виробниче об’єднання Трансінжиніринг». Ремонтні роботи на вулиці розпочали 27 травня 2020 року і відкрили для проїзду транспорту наприкінці минулого року.

Кілька днів тому тут стався зсув грунту, на пагорбі пошкодило тротуар – дещо зсунулась металева огорожа. Грунт зсунувся поруч із будівництвом, яке на своїй території веде компанія ПрАТ «Компанія Ензим».

Анна Чистякова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.