У Львові діють нові карантинні норми: у мерії пояснили, що це означає для мешканців (відео)

У мерії пояснили, посилаючись на слова медиків, що зняття жорстких карантинних обмежень у місті — передчасне. Про це повідомили кореспонденти “Варта1” після ранкового брифінгу.

«Ми сьогодні провели засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій і адаптували рішення, яке вчора було оприлюднено на сайті Кабміну. Фактично, від сьогодні Львів виходить з «червоної» зони. З одного боку це добра новина, але коли ми аналізуємо статистику і кількість людей, які щодня поступають у наші лікарні, то оптимізму мало. Станом на сьогодні, у наших комунальних лікарнях є 815 хворих, за останню добу поступило 37 хворих, а виписано тільки 8 людей, тобто, динаміка не є дуже позитивною. Так, ми маємо в лікарнях вільні місця, але хворі, які поступають, особливо ті, які в реанімації, а це більше 60 людей, у край складному стані», — розповів мер міста Андрій Садовий.

«Від сьогодні нас перевели у «жовту» зону, але оптимізму мало, нам дуже рано розслаблятись. Бо хоча і є тенденція до загального зниження кількості нових діагностованих випадків коронавірусу, але станом на сьогодні у нас переповнені реанімації, спостерігається різка тенденція щодо кількості пацієнтів, які поступають у стаціонари у більш складному стані. Масова частка 60–70 % пацієнтів, які взагалі звертаються в установу, це є або вкрай тяжкий, або критичний перебіг. Станом на сьогодні у лікарні швидкої допомоги у відділенні інтенсивної терапії є 40 пацієнтів, з яких 90 % є на штучній вентиляції легень. Нам дуже рано розслаблятись. Я звертаюсь до усіх жителів та гостей міста напередодні Великодніх свят — давайте ми всі свідомо подумаємо і зробимо так, щоб максимально обмежити можливість великих скупчень людей, треба дотримуватись карантинних заходів, заходів особистої безпеки. Треба зробити так, щоб після Великодніх свят ми не потрапили в умови жорсткого локдауну, коли ми будемо боротись за кожне вільне додаткове місце. Будь ласка, будьте пильні, бережіть себе та своїх рідних», — розповіла Наталія Матолінець, завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні швидкої медичної допомоги.

«Щодня у наші лікарні поступають люди. Тому велике прохання, щоб громада міста Львова розуміла складність ситуації, щоб ми після Великодніх свят знову не пішли на жорсткий локдаун. Я би цього не хотів. Це залежить від нас з вами, наскільки ми будемо поважати і розуміти ситуацію, в якій ми сьогодні живемо.

Відповідно на Великдень ми жодних заходів проводити не будемо, і на Поливаний понеділок також.

Також у мерії пояснили про скасування часу користування пільгами у громадському транспорті. Відтепер пільговики можуть їздити лише з 11–16.

«Від завтра ми даємо можливість відновити пільгове перевезення. Але, акцентую, з 11:00 год і до 16:00 год. Адже «жовта» зона дозволяє перевозити лише сидячих пасажирів, а нам важливо, щоб люди могли зранку заїхати на роботу і ввечері вернутися додому. Тому, велике прохання до людей старшого віку, до всіх, хто має пільги, користайтеся своїми можливостями з 11:00 год і до 16:00 год.

Ми повинні бути правдивими. Громадський транспорт — це те місце, де коронавірус поширюється найшвидше. Якщо не хочемо захворіти, давайте будемо мудрими», — повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Відсьогодні, фактично, можуть розпочати роботу заклади громадського харчування і магазини всіх профілів. Стосовно закладів культури — їх робота також є можливою, але, звичайно, є достатньо жорсткі протоколи. Якщо говорити про театри чи кінотеатри, то заповненість має бути тільки 50 %. Книгарні та музеї працюватимуть, я думаю, там все буде гаразд.

Щодо освіти є дуже багато питань. Попередньо ми прийняли рішення, що діти повертаються на очне навчання з 5 травня. По школах заздалегідь було прийняте рішення — 90 шкіл міста із 127 із середи ідуть на тижневі канікули. Приватні школи працюють за своїм окремим протоколом.

Якщо говорити про позашкілля, то воно буде працювати тільки з 5 числа. Спортивні зали можуть працювати відсьогодні», — розповів під час брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий.

Також він додав, що працюватимуть музеї на відкритому повітрі, зокрема Шевченківський гай, однак там не проводитимуть масових заходів.

Водночас у місті продовжено дію карантину до 30 червня. Заборонено роботу нічних клубів. Рекомендовано не проводити масові події.

Нагадаємо, Львів перебував у «червоній» карантинній зоні з 25 березня. Натомість, жорсткий карантин ввели з 19 березня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.