В Україні проходить тиждень вакцинації: щеплення, які потрібно зробити

З 24 до 30 квітня в Україні проходить тиждень вакцинації. 

Дітям і дорослим потрібно регулярно робити щеплення для підтримки імунітету.

Національний календар вакцинації, який працює в Україні з 2018 року, передбачає обов’язкове щеплення від 10 захворювань: туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, гепатит B, гемофільна інфекція, краснуха, епідемічний паротит. 

З 2022 року до цього переліку додасться вакцина від пневмококу, розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час брифінгу.

«Вакцина закуповується за кошти державного бюджету, і, за календарем щеплень, є безоплатною для українців», – наголосила вона. 

Вакцинація проводиться у комунальних закладах охорони здоров’я та у приватних клініках. Кабінети вакцинації працюють в усіх дитячих і дорослих поліклініках, у лікарських амбулаторіях загальної практики сімейної медицини і центрах первинної медичної допомоги. 

«Батьки також можуть перевірити вакцину на її якість. Кожен флакон має термоіндикатор – квадрат на темному колі, який свідчить про те, що ця вакцина якісна, транспортувалася і зберігалася у відповідних умовах», – розповіла Микичак. 

У 2020 році МОЗ зміг досягти стабільного охоплення щеплень на рівні 80%, однак для повноцінного захисту необхідно дійти до рівня 95%. По всій країні проводитимуть заходи для підвищення рівня прихильності до імунізації, зокрема щоб заохотити батьків вакцинувати дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.