Львів’ян атакують фейкові розсилки у “Viber”-групах

Мешканцям Львова з різних районів у “Viber” приходять запрошення приєднатися до спільнот районів, у яких вони проживають. У переважній більшості випадків організатори розсилки працюють дуже точно і мешканцям Личаківського району пропонують приєднатися до спільноти саме цього району, те саме з Сиховом, Галицьким, Шевченківським і Залізничним районами. Розсилки — з російських та індійських номерів.

Про це повідомляє, на своїй сторінці у “Facebook”, журналіст Володимир Пиріг.

Як зазначає Володимир Пиріг, «траплялися випадки, коли повідомлення приходили мешканцям не тих районів (жителів Галицького запрошували приєднуватися до групи іншого району), але мені відомо лише про один такий випадок».

Автор  наголошує, що «до прописки ця розсилка нічого не має, оскільки людям, прописаним не у Львові, приходили розсилки вступити в групи районів, у яких вони мешкають фактично. Тобто явно дані “свиснули” не з держреєстрів».

«А тепер згадаємо ситуацію з Новими Санжарами, коли людей через новостворену “Viber”-групу збунтували проти людей, евакуйованих з охопленого коронавірусом Китаю. Але з визначенням міста це простіше, а тут таргетування працює вже на конкретні райони і на конкретних людей. Це ще раз доводить — наші дані ніяк не захищені. І навіть не знаєш, кого можна звинуватити у витоку, бо абоненти, яким приходили такі точкові повідомлення, користуються різними мобільними операторами», — зазначає Володимир Пиріг.

Своєю чергою депутат Львівської міської ради Оксана Маруняк, на своїй сторінці у “Facebook”, також інформує про те, що «у сумнівні групи по районах Львова запрошують з якихось незрозумілих іноземних номерів, але фото та ім’я ставлять когось з ваших знайомих».

«Моя колега сьогодні отримала запрошення від користувача у “Viber” з моїм фото та іменем. Але з іншим номером. Хтось використав моє фото та ім’я. Я не запрошувала нікого в групи, не робила розсилки. Закликаю вас перевіряти номери, з яких приходить запрошення. Перевіряйте інформацію», — написала Оксана Маруняк.

Вона також повідомляє, що “у “Viber” запрошують львів’ян долучитись до дуже сумнівних груп по різних районах — Сихівський, Франківський, Шевченківський та ін. Ці групи позиціонують нібито для поширення новин про райони.  Але адміни без номерів, анонімні, не кажуть, хто вони і для чого. Роблю звернення в кіберполіцію”.

Скриншот “Facebook”/Оксана Маруняк Скриншот “Facebook”/Оксана Маруняк

Tags: viber, фейк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.