СБУ вилучила понад 800 кг срібла та 43 млн грн у злочинної групи, яка фінансувала «Л/ДНР»

СБУ заблокувала діяльність злочинного угруповання, яке займалося легалізацією та незаконним переведенням коштів, у тому числі через купівлю криптовалют. Про це інформує пресслужба СБУ.

Наразі, перевіряється інформація, щодо можливої підтримки фігурантами терористичних угруповань «ДНР/ЛНР».

Оперативники спецслужби встановили, що організатори створили низку онлайн-ресурсів. Через окремі сайти і телеграм канали вони дозволяли користувачам конвертувати криптовалюту у готівку в особливо великих розмірах. Їхніми клієнтами були не лише громадяни України, а й з країн колишнього СНД, зокрема РФ, а також мешканці так званих «Л/ДНР».

Конвертація коштів відбувалася у особливо великих розмірах, і з порушенням фактично усіх законних процедур. Транзакції здійснювались через заборонені російські електронні платіжні системи.

Співробітники СБ України задокументували проведення організаторами фінансових операцій на понад 240 млн грн. За попередніми висновками експертів, понад 65 млн грн з них пов’язані з відмиванням коштів. Для легалізації грошей ділки скуповували нерухомість, земельні ділянки та дорогоцінні метали.

Під час обшуків у Києві та Харкові правоохоронці вилучили:

  • понад 43 млн грн;
  • більш ніж 800 кг срібла у банківських злитках;
  • комп’ютерну техніку, флеш-носії, мобільні телефони;
  • документи, що підтверджують проведення оборудок.

Тривають слідчі дії в кримінальному провадженні за ст. 190 та 209 Кримінального кодексу України.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.