У Львові запрацювали фонтани. Фоторепортаж

У центрі Львова вже запрацювали усі фонтани. Львів’яни біля них фотографуються, а особливо тішаться діти. Малеча бешкетує та бавиться в струменях води, де це можливо. Tvoemisto.tv прогулялось по містом, щоб побачити все на власні очі.

Фонтан біля Оперного театру

Біля фонтану навпроти Оперного театру найбільше людей. Вони знімають біля нього фото, відео, а діти бавляться, бігаючи поміж струменями. Цей фонтан зовсім новий, адже відкрився тут лише торік.  

Він є і музичним, і світловим. Два рази на день – о 12:00 та о 18:00 – тут відтворюються композиції львівських виконавців. У вечірній час фонтан підсвічують RGB та LED світильниками білого кольору.

Фонтан із фігурою Діви Марії

Поряд з цим фонтаном тихо та затишно. Лише міські птахи купаються у воді. Цей фонтан має дуже давню історію. Ще у 1841 році у центрі Львова з’явилося джерело, яке утворилося після знесення старих фортифікаційних мурів. Тож у 1846-47 роках на місці тимчасової криниці збудували з тесаного каменю нову, у центрі якої містилась велика ваза. Скульптуру Діви Марії помістили на цьому місці у 1904-му році.

Фонтан на вулиці Коперника

Тут розташоване джерело з барельєфом Водолія та лавочками з обох сторін. Тож львів’яни мають змогу не лише робити фото, а й відпочити біля водограю. Облаштований він на підпірній стіні вздовж гори Вроновських у 1970-х поблизу вулиці Коперника. Скульпторкою водограю стала львівська художниця Теодозія Бриж.

У 2018-му році тут провели повну реконструкцію фонтану, який не працював понад 20 років. На це Галицька районна адміністрація витратила майже пів мільйона гривень. Зараз він виглядає так.

Фонтан з левами на вулиці Коперника

Раніше криниця мала живлення від природного джерела. Але з середини 1950-х років води в ній немає. Левів сюди перенесли з будівлі старої Ратуші. Ще дві такі скульптури розташовані на Високому Замку. Реставрувати криницю з левами планували ще з травня 2017-го року. Зараз він повністю відремонтований.

Фонтан з хлопчиком на Митній

Тут провели тестовий запуск фонтану на пл. Митній. Повноцінно фонтан запрацює у другій половині тижня, коли буде стабільна тепла погода вночі.  

Із 2015 по 2017 рік у Львові капітально реконструювали площу Митну. Окрім оновленого простору, змін зазнав і відомий «фонтан із хлопчиком». Тут зараз працює «сухий» фонтан.

Нагадаємо, минулого року на площі Ринок встановили три питні фонтани, які є двосекційним, ними можуть користуватися люди з інвалідністю та діти.

Анна Чистякова

Фото авторки

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.