Львів’янина призначили міністром енергетики. Що про нього відомо

Міністерство енергетики довго не мало повноцінного міністра. Останні місяці ним керував в.о Юрій Вітренко, який тепер став керівником «Нафтогазу».

Верховна Рада призначила новим міністром енергетики юриста Германа Галущенка, який працював віцепрезидентом державного «Енергоатому», повідомляє ВВС Україна.

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що кандидатуру Германа Галущенка запропонували в Офісі президента.

47-річний львів'янин Герман Галущенко за освітою юрист, випускник Львівського університету. Навчався також в Українській академії зовнішньої торгівлі. Він є кандидатом юридичних наук та має звання Заслуженого юриста України.

Працював директором з правового забезпечення НАЕК «Енергоатом» у 2013-2014 роках, а згодом і віцепрезидентом «Енергоатому».

Розпочав свою кар'єру у львівській прокуратурі. Згодом працював у МЗС, був представником України у комітеті Ради Європи по боротьбі з корупцією та працював на різних посадах в Адміністрації президента – і за часів президенства Леоніда Кучми, і Віктора Ющенка. Від 2011-го був у Мін'юсті, після цього і потрапив до «Енергоатому».

Напередодні призначення Галущенка керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін розкритикував таку перспективу. І натякнув на особливі стосунки Галущенка з провідними олігархами країни.

«Коли я вперше почув про можливе призначення міністром енергетики Галущенка (віцепрезидента "Енергоатому") –подумав, що це жарт. У нас же ніби деолігархізація на марші. А міністром призначають людину, за керівництва якої державний "Енергоатом" продавав електроенергію олігархам значно (часом ВДВІЧІ) дешевше ринку. Наприклад, лише за один тиждень на цій схемі "Енергоатом" подарував кампаніям Ахметова і Коломойського наших 65 мільйонів грн», – написав Віталій Шабунін.

Раніше також народний депутат Гео Лерос заявив про зв'язки Галущенка з впливовим в енергетичній сфері депутатом Андрієм Деркачем, який опинився під санкціями США.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.