На території Монастирського комплексу отців-реформаторів виявили самобуд

Тут звели фактично за місяць будівлю під складські приміщення.

На території Монастирського комплексу отців-реформаторів (XVIII століття) у Раві-Руській, який є пам’яткою архітектури національного значення, виявили самобуд. Із відповідним зверненням про забудову до ЛОДА звернувся Архієпископ митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький.

Йдеться про найдавнішу збережену пам’ятку Рави-Руської, де тривають ремонтно-реставраційні роботи у межах проєкту «Монастирі близнюки: Венгрув та Рава-Руська – використання потенціалу історичної спадщини закону Реформаторів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні» Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

За підтримки Європейського Союзу тут мають з’явитися чотири будинки сімейного типу (ДБСТ) та Центр діалогу українсько-польської культури.

Реставрація монастирського комплексу отців-реформаторів розпочалася у 2015 році. Насамперед у приміщеннях замінили дах. Монастирські келії та костел 2015 року передали у власність Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви.

Наразі вся документація на роботи, які тут офіційно ведуться в межах міжнародного проєкту, погоджена у Мінкульті.

«Найбільшою проблемою виявилися співвласники території комплексу, які приватизували земельні ділянки тут кільканадцять років тому. Зараз на території є “Нова пошта”, готель та ще якісь заклади. Власників земельних ділянок – кілька. За менше, ніж місяць, тут звели стіни та накрили будівлю, розміром 22,5 на 10 м кв, з пандусами, яка, очевидно, призначена під якісь складські приміщення», – повідомили у департаменті.

Фахівці департаменту архітектури ЛОДА склали акт обстеження території, який разом із фотофіксацією відправили до Мінкульту. У ЛОДА наполягають на демонтажі новобудови, оскільки вона критично порушує цілісність комплексу пам’ятки.

Фото департаменту архітектури та містобудування ЛОДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.