Суд відсторонив від посади президента НААН, якого підозрюють у хабарництві

Посадовець Національної академії аграрних наук підозрюється у скоєнні корупційного злочину.

Київський апеляційний суд вчора, 28 квітня, відсторонив від посади керівника Національної академії аграрних наук Ярослава Гадзала, якого підозрють у скоєнні корупційного злочину. Слідчі Нацполіції підозрюють, що директор сприяв у призначенні на посаду керівника одного з держпідприємств, що входять у структуру НААН.

Керівник мав не перешкоджати укладанню договорів між держпідприємством та конкретно визначеними суб’єктами господарської діяльності. Натомість він сприяв зарахуванню цієї ж особи до списку претендентів на заміщення вакансій академіків. За свою допомогу підозрюваний отримав елітний позашляховик як подяку.

Як повідомляє пресслужба поліції, правоохоронці подали до суду клопотання про обрання директору НААН запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від посади. Його підозрюють у вчиненні правопорушення за ч. 3 ст. 368 ККУ. Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Для довідки

Ярослав Гадзало народився в селі Артищів Городоцького району на Львівщині. Він є доктором сільськогосподарським наук, академіком та президент Національної академії аграрних наук України. До цього працював:

  • вересень 1995 – травень 1998 – головою Городоцької райдержадміністрації;
  • із травня 1998 – заступник голови з питань агропромислового комплексу, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації;
  • 5 липня 2001 – квітень 2002 – голова Львівської облради;
  • червень 2002 – липень 2006 – перший заступник Голови Державного комітету України з водного господарства;
  • квітень 2007 – квітень 2010 – заступник Міністра аграрної політики України;
  • 2013 – президент НААН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.