Біля Діагностичного центру на Пекарській обрізали дерево. Чи був на це дозвіл

«Сезон тиші» щодо обрізки дерев триває до 15 червня.

Керівництво Львівського обласного клінічного діагностичного центру обрізало крону здорового дерева без дозволу. Про це Tvoemisto.tv повідомила начальниця управління екології та природніх ресурсів Львівської міськради Олександра Сладкова.

Читайте також: У Львові зламався 200-літній велетень-гінкго. Що про нього відомо

Чиновниця розповіла, що до них ще місяць тому надходило офіційне звернення від обласного діагностичного центру з проханням зрізати дерево, яке росте поруч з будівлею, але лікарні відмовили у зрізці.

«Керівництво діагностичного центру ще раніше зверталося до управління екології щодо зрізки дерева, яке знаходиться одразу біля їхньої будівлі. Але ми виїжджали на місце і зробили висновок, що його не варто зрізати, оскільки воно абсолютно здорове, з гарною здоровою кроною, у хорошому стані», – розповідає очільниця управління.

За словами Олександри Сладкової, їй згодом приватно надходили повідомлення про наміри зрізати це дерево. 

«Я запитала, які претензії є до дерева. Мені відповіли, що воно руйнує сходи. Але сходи були облаштовані набагато пізніше, ніж там висадили дерево. Тож, конструкцію можна облаштувати інакше», – пояснює представниця міськради.

Читайте також: Чи потрібно було зрізати здоровий ясен на Генерала Чупринки

За висновком управління екології та природніх ресурсів, це дерево у свої 60 років було в ідеальному стані зі здоровою живою кроною.

«Загалом на Пекарській є багато цінних дерев, тому що садженці для цієї вулиці колись брали з Ботанічного саду. Швидше за все дерево, яке обрізали поруч медичної установи, – це в’яз. Ми дозволів на це не давали», – говорить Олександра Сладкова.  

Вона також зазначила, що у Львові до 15 червня триває «сезон тиші» щодо зрізки дерев.

Натомість в обласному клінічному діагностичному центрі кажуть, що провели санітарну чистку дерева, тому що його крона пошкоджувала фасад будівлі. Директор медичного закладу Роман Пукаляк у коментарі Тvoemisto.tv розповів, що у міськраді їм дозволили провести санітарну чистку.

«Ми зверталися у комунальні служби декілька разів з офіційними листами. Нам сказали, що дерево не можна зрізати, що можна провести санітарну чистку», – розповідає Роман Пукаляк.

За словами директора установи, підрядна компанія зрізала близько 30% дерева.

У міськраді наголошують, що тепер лікарні та виконавцю робіт загрожують штрафні санкції. Начальниця управління екології додала, що крона дерева підрізана неправильно – і якщо навіть воно переживе таку чистку, то заростати воно буде «мітлами», а не правильно сформованою кроною.

Нагадаємо, що під час реконструкції вулиці Пекарської у Львові зрізали 47 дерев. По завершенню ремонту на вулиці мають висадити 57 нових дерев та 1 995 кущів.

Анна Чистякова

Фото Олександри Сладкової

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.