У Чернігівській лікарні померла 5-річна дівчинка, яку мама нагодувала грибами (фото)

У п’ятницю вранці, 30 квітня, в реанімації обласної дитячої лікарні померла п’ятирічна дівчинка. Вона — одна з чотирьох дітей з Олександрівки, які 26 квітня отруїлися грибами. Про це інформує “Суспільне”, зі слів директорки обласної дитячої лікарні Ольга Іванова.

З її слів, п’ятирічна Аліна померла від того, що токсини отруїли організм, і перестали працювати внутрішні органи.

«Це — отруєння, це отрута така. І печінка, й інші органи відмовили, і центральна нервова система. Вона ж у комі до нас вже потрапила. Тобто ураження тяжке було і центральної нервової системи в неї з самого початку», — говорить Ольга Іванова.

Нагадаємо, четверо дітей з села Олександрівка, Добрянської громади, отруїлися грибами в понеділок, 26 квітня. О третій ночі, у вівторок, непритомними привезли до лікарні семимісячного Віктора і п’ятирічну Аліну. Від самого початку вони були у важкому стані. Скріншот відео “ТСН”

Семимісячний хлопчик самостійно не дихав, у п’ятирічної дівчинки відмовляла печінка. Учора її перевели на апаратне дихання. Про це “Суспільному” в коментарі повідомив Олександр Карета, гендиректор обласної дитячої лікарні. З його слів: «Прогнози погані».

Наступного дня до лікарні потрапили ще двоє дітей з сім’ї. Усі троє — досі у реанімації.

«Хлопчик молодший (семимісячний, — ред.) — у важкому стані, теж на ШВЛ, а двоє дітей, яким три і шість років, у важкому стані але, поки що, більш-менш компенсованому», — сказала Ольга Іванова.

Матір дітей Євгенія Алексієнко говорила “Суспільному”, що гриби-зморшки зібрали в лісі у неділю. Наступного дня вона їх відварила у воді, а потім додала до картоплі. Стверджує — гриби з картоплі діти не їли.

Ця багатодітна родина з 2012 року перебуває на обліку соцслужб. Євгенія Алексієнко, знову вагітна — вже шостою дитиною.

Як пояснив нам біолог Юрій Карпенко, родина їла не зморшки, а отруйні строчки. Гриб — умовно їстівний, виділяє токсичні речовини. Їх легко сплутати.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.