У Львові медики виправили вкорочення ніжки 9-річної дівчинки

Львівські ортопеди виправили вкорочення ніжки на 3,5 см у 9-річної дівчинки з ДЦП. Про це інформує Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит.

“Віка приїхала до нас з Чернівців. Дівчинці 9 років. У неї — ДЦП, правобічний геміпарез і вкорочення правої ніжки аж на 3,5 см. Дівчинці ставало важко ходити, вона вже помітно кульгала”, — йдеться у повідомленні.

Ортопеди виправили її проблему сучасним малоінвазивним способом. У львівському ОХМАТДИТі зробили сучасну ефективну операцію — тимчасове блокування зон росту іншої ніжки спеціальними імплантатами. Це такий сучасний спосіб, коли одна ніжка тимчасово перестає рости, “чекає”, доки підтягнеться інша до її рівня, а потім, коли дві ніжки однакової довжини, лікарі видаляють імпланти.

“Менша ніжка підросте, ми знімемо пластину і за деякий час чекаємо врівноваження довжини обох ніжок і в дівчинки покращиться хода, вона перестане кульгати”, — пояснила завідувачка ортопедичного відділення Злата Кузьо.

Такі операції роблять малотравматичним способом, без гіпсу і допоміжних засобів, дитина за день-два повертається до звичного життя — ходить, бігає, згинає ногу тощо. На 2 день  Віка поїхала додому.

Команда Супергероїв в операційній — ортопеди Олександр Корольков, Злата Кузьо, Оксана Колодій, хірург-інтерн Назар Росоловский, анестезіолог — Мар’яна Собко, операційна медсестра — Тетяна Качмарик, анестезистка — Natali Holinska і молодша медсестра — Світлана Мєскало.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.