Скільки українців вважає, що Друга світова війна була розв’язана через змову Гітлера та Сталіна

Не погоджуються із цим твердженням 29% опитаних, ще 23% не визначилися з відповіддю.

48% українців погоджуються, що Друга світова війна була розв’язана внаслідок змови Гітлера та Сталіна про поділ сфер впливу у Європі та укладення пакту «Молотова—Ріббентропа», – йдеться у даних дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, проведеного з 22 по 29 квітня 2021 року.

Дослідження репрезентативне й показує, яке місце в історичній пам’яті українців має День Перемоги.

41% опитаних громадян України вважає, що Україна має відзначати обидві дати — і День пам’яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня. Ще 31% вважає, що Україна має відзначати лише День перемоги над нацизмом 9 травня. Близько 9%, навпаки, підтримують ідею відзначати лише День пам’яті та примирення 8 травня.

46% українців погоджуються, що Радянський Союз не зміг би  здобути перемогу у війні проти нацистської Німеччини без допомоги західних союзників з Антигітлерівської коаліції. Не погоджуються з цим 35%.

46% українців позитивно ставляться до рішення української влади про визнання воїнів Української повстанської армії (УПА) борцями за незалежність України. Проти цього — 29%,  9% респондентів відповіли, що їм байдуже, і ще 16% не визначилися.

Загальноукраїнське опитування провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 29 квітня 2021 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитаний 2021 респондент віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.