У Львові прооперували дівчинку із кілограмовою пухлиною у животі

Через генетичну ваду вона могла не відчувати, що всередині росте велика пухлина.

Лікарі дитячої лікарні на Орлика невідкладно прооперували 12-річну дівчинку з 1200-грамовою пухлиною у черевній порожнині. Випадок особливий тим, що дитина має генетичну ваду – порушення 14-ї хромосоми, яке призводить до інших захворювань. Про це повідомив дитячий лікар-хірург КНП «Міська дитяча клінічна лікарня міста Львова» Юрій Колівошка.

Дівчинка приїхала у медзаклад зі скаргами на сильний біль у животі. Під час операції медики виявили пухлину вагою 1200 грамів. На час прибуття до лікарні пухлина вже тріснула, а її кров’янистий вміст вилився у черевну порожнину, що спричинило сильний біль.

За словами лікаря, через генетичну ваду у дівчинки можливо знижений больовий поріг і вона могла не відчувати, що всередині росте велика пухлина.

«Порушення 14-ї хромосоми у випадку цієї дитини – це затримка психологічного розвитку і знижений больовий поріг. Тобто, пухлина росла, але вона її не відчувала. Сьогодні дитину перевели з реанімації у загальну хірургію, вона добре харчується і отримує все необхідне лікування. Окрім того, її консультували суміжні лікарі, адже проблема 14-ї хромосоми асоційована також з кистами головного мозку», – пояснив Юрій Колівошка.

Загалом оперативне втручання тривало 3- години.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.