Лелека не покидав гнізда, де помирала його кохана: на Тернопільщині птахи отруїлися протруєною кукурудзою (ФОТО)

 

На Тернопільщині пара лелек загинула через невідому отруту.

Як повідомляє «Наш день», 16 років тому в обійсті сім’ї Осідак з села Городниця, що на Гусятинщині,  поселилася пара лелек.

 

«Цьогоріч,  через холодну весну, лелеки прилетіли, правда, тижнем  пізніше, як у попередні роки. Одразу взялися упорядковувати гніздо. Ніщо не віщувало біди.  Самка готувалася висиджувати  яйця, самець всіляко її оберігав.  Проте напередодні Великодніх свят сім’ї Осідак і Костецьких запідозрили щось неладне. Два дні підряд лелека не покидав гнізда, а все стояв біля своєї подруги. А потім бачили його біля річки,  він довго стояв, раз-по-раз п’ючи  воду, тоді піднявся у гніздо і ніби хотів відтягнути з нього самку. Це насторожило людей. Чоловіки дістались гнізда  і завмерли. Самка бездиханно лежала, біля неї  він, її лелека, — зовсім обезсилений. Зняли обидвох. Думали, врятують хоча б його. Не вдалося», — зазначається у повідомленні.

Що ж призвело до фатальної трагедії невинних птахів, які, щоб дістатися свого гнізда, подолали не одну сотню кілометрів, і у яких слід  багато чому повчитися людям? Як припускають селяни, птахи могли  отруїтися протруєною кукурудзою, яку напередодні висіяли у ґрунт.

Фото: “Наш день” Фото: “Наш день”

 

 

 

 

Tags: лелеки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.