У львівську лікарню закупили обладнання за майже 20 мільйонів

Цифровий рентген-апарат, мамограф, УЗД-апарати й інше діагностичне обладнання з’явились у 5-тій міській лікарні Львова.

Вартість покупки сягає майже 20 мільйонів гривень, повідомляють у пресслужбі мерії.

Обладнання придбали завдяки фінансуванню низки пакетів допомог від Нацслужби здоров’я України. Водночас, ще понад 19 млн грн цього року у лікарню інвестують з бюджету розвитку Львівської територіальної громади: за ці кошти проведуть ремонти і закуплять стійку для хірургії.

Як розповів генеральний директор 5-ї міської клінічної лікарні Львова Андрій Миськів, упродовж 2020-2021 років за кошти Національної служби здоров’я України для діагностичного відділення лікарні закуплено:

  • відеогастроскоп з колоноскопом, вартістю 2,5 млн грн;
  • відеобронхоскоп, вартістю 2,5 млн грн;
  • мамограф, вартістю 6 млн грн;
  • цифровий рентген-апарат, вартістю 3,4 млн грн;
  • дентальний рентген, вартістю 50 тис грн;
  • мобільний рентген-апарат, вартістю 2, 4 млн грн;
  • ультазвукові апарати – мобільний та стаціонарний на суму 2,3 млн грн;
  • гістероцистоскоп, вартістю 800 тис грн.

«Лікарня змогла заключити угоди з НСЗУ на всі пріоритетні послуги по онкопревенції – езофагоскопія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія, мамографія, а також підписати пакет лікування пацієнтів із COVID 19. Також ще є пакет стоматологічної допомоги.

Цього обладнання тут не було, попередні апарати були ще з 80-60 років, і загалом тут стояли флюорографи, які вже не використовують у світі. Тим більше, пацієнтів з ковідними пневмоніями обстежують тільки на цифровому рентгені. Тому це обладнання було вкрай необхідне сьогодні. Також це обладнання допоможе вчасно виявити онкозахворювання на ранніх стадіях і вчасно надати медичну допомогу», – додав він.

Окрім того, упродовж 2021 року за кошти бюджету розвитку львівської МТГ планують придбати для лікарні лапараскопічну стійку для хірургії, вартістю 2,5 млн грн. Ще близько 17 млн грн планують скерувати на капітальні ремонти. Зокрема, 2,1 млн грн – для ремонту приміщення під реабілітаційне відділення для дітей (раннє втручання), і це дасть змогу у 2022 році підписати ще один пакет з Національною службою здоров’я України.

Голова медичної депутатської комісії міськради Валерій Веремчук пояснює, що на потреби медицини тільки з бюджету розвитку виділено близько 300 млн грн, ще близько 160 млн грн передбачено у загальному фонді. Це в десятки разів більше, ніж у попередні роки.

До слова, 5-та міська клінічна лікарня Львова розрахована на 350 ліжок. Щороку в лікарні лікується до 15 тисяч пацієнтів. Торік (у період карантину) тут пролікували близько 8 тисяч хворих.

Нагадаємо, упродовж 2021 року для медичних закладів міста за кошти бюджету розвитку львівської громади планують закупити низку надсучасного обладнання, яке вкрай необхідне для надання якісної медичної допомоги. Загалом на капітальні ремонти й реконструкції у медичних закладах, придбання обладнання й лізингові платежі, упродовж 2021 року з бюджету розвитку скерують майже 259 млн грн.

Зокрема, за ці кошти планують придбати рентген-обладнання, апарати ШВЛ, УЗД та ІФА, мамограф, нейроонкологічне, лапароскопічне та відеоендоскопічне обладнання, обладнання для центру кохлеарної імплантації, центру паліативної та хоспісної допомоги, облаштувати ангіографічну операційну та кабінети під КТ та МРТ, створити амбулаторії сімейної медицини, замінити і відремонтувати ліфти, фасади, гідроізоляції тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.