Змінились правила переоформлення субсидій в Україні

З травня 2021 року відбулися зміни у Програмі житлових субсидій. Тепер, аби оформити цей вид допомоги на наступний період треба подати оновлену заяву та декларацію.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства соціальної політики.

У міністерстві додали, що аби уникнути черг на підставі документів, поданих протягом усіх 5 місяців неопалювального періоду, тобто, у травні – вересні 2021 року, житлова субсидія всім домогосподарствам буде призначена з травня 2021 року.

Оформити субсидію можна:

  • через уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати) та ЦНАПи;
  • безпосередньо до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад;
  • заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу органу соціального захисту населення;
  • через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

Щодо призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, то з урахуванням внесених змін, понад 98% випадків, що раніше розглядалися комісіями, відтепер будуть призначатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів.

Це означає, що усім цим домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням зазначених комісій, субсидія буде призначена на наступний період безпосередньо органами соціального захисту населення. При цьому строк розгляду документів у таких випадках скорочується втричі – з 30 до 10 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.