На Львівщині порахували кількість пасічників

Вчора, 20 травня, у світі відзначали День бджіл. Такий день запроваджений у 2017 році за ініціативою ООН з метою підвищити обізнаність громадськості про важливість бджіл та інших опилювачів, а також допомогти вжити заходів для забезпечення виживання бджіл на благо всього людства.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

«На Львівщині є близько 4,2 тис. пасічників, які утримують 66,4 тис. бджолосімей. Бджоли мають важливу господарську цінність: вони виконують функцію запилення, що сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 30-60%, є біоіндикаторами екосистеми та стану довкілля. Окрім меду, галузь бджільництва виробляє цінні продукти харчування і сировину для фармацевтичної промисловості – пилок, маточне молочко, віск прополіс, бджолину отруту, які повністю задовольняють потреби внутрішнього ринку і є важливою складовою українського експорту товарів. Сьогодні Україна серед країн-лідерів з виробництва меду», – розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Бджоли вважаються третіми за рахунком корисними тваринами після корів і свиней, відіграють важливу роль в харчуванні людини та сприяють збереженню біорізноманіття в природі. Однак, вчені спостерігають в різних регіонах світу тенденцію скорочення популяції бджіл. Серед основних причин вимирання – монокультури і використання пестицидів у сільському господарстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.