Сквер, лавандове поле чи скейтодром. У Львові обговорюють, у що можна перетворити Грибовицький полігон

Нинішній проєкт передбачає на місці звалища просто затишний сквер, але все може бути значно цікавіше.

У Львові і зокрема в ЛКП «Зелений Львів» почали активно обговорювати альтернативні варіанти того, як має виглядати полігон після рекультивації. Серед варіантів не лише сквер, а й інші цікаві локації – від практичних до фантастичних. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав депутат Львівської міськради, голова екологічної комісії Володимир Лучишин.

«Дивився твій Інстаграм. Тут ти – у Провансі з лавандою, а ондо – в Голландії з тюльпанами, а тут – Закарпаття з нарцисами. А це що за скейтпарк? Австрія? Стадіончик такий нівроку. В Німеччині? Та то ми на львівське сміттєзвалище їздимо фоткатися… Такий діалог цілком можливий за роки два-три», – каже Володимир Лучишин.

За його словами, нинішній проєкт передбачає на місці звалища просто затишний сквер. Але все може бути значно цікавіше.

Замість Грибовицького полігону може бути: лавандове (тюльпанове, нарцисове тощо) поле, стадіон, прогулянкові й веломаршрути здоров'я, дитячий парк з найрізноманітнішими майданчиками, парк з озером для відпочинку містян, скейтодром.

Нагадаэмо, 28 травня 2016 р. на Грибовицькому сміттєзвалищі спалахнула велика пожежа, в якій загинули 3 рятувальники через зсув ґрунту. Тоді на лаві підсудних опинилися 4 людини, але у цій справі досі ніхто не покараний за незадовільний технічний стан сміттєзвалища.

Зараз на Грибовицькому сміттєзвалищі тривають роботи з технічної рекультивації, які планують завершити влітку наступного року. У межах робіт тут будуть виложені схили, після того буде покриття шаром ґрунту, композитними матеріалами, а зверху – накриття куполом, щоб приступити до дегазації та консервації звалища. На території сміттєзвалища побудували станції механіко-хімічної очистки, де відбувається очистка фільтратів. Також створили лагуну, де збирається фільтрат, який утворюється на сміттєзвалищі й забруднює навколишнє середовище.

Фото зі сторінки Володимира Лучишина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.