У Львові відкрили перший в Україні Центр вакцинації. Як він виглядає і кого тут вакцинують

У Центрі щеплення проводять китайською вакциною CoronaVac людям, які зареєструвалися у додатку «Дія».

У львівському стадіоні «Арена Львів» сьогодні, 29 травня, відкрили перший в Україні Центр масової вакцинації проти коронавірусу.

Читайте також: На «Арені Львів» планують облаштувати великий центр вакцинації

У Центрі робитимуть щеплення львів’янам вакциною китайського виробництва CoronaVac, які зареєструвалися у додатку «Дія». Їм має надійти дзвінок із конкретною датою та часом проведення процедури.

Центр масової вакцинації працюватиме лише у вихідні – у суботу та неділю. По дві бригади медиків щеплення робитимуть у дві зміни – до обіду (з 10.00 до 15.00 год) та після обіду (з 15.00 до 19.00 год). За кожні вихідні планують провакцинувати більше тисячі осіб.

При вході у Центр масової вакцинації вимірюють температуру та звіряють із тим, чи справді є реєстрація у додатку «Дія». Далі просять пройти, аби зареєструватися вже на місці та заповнити інформовану згоду на вакцинацію. Пацієнта вносять у комп’ютерну систему та просять пройти власне у сам пункт вакцинації.

Бажано, аби людина, яка прийшла на щеплення від коронавірусу, мала підписану декларацію із сімейним лікарем. Якщо її не має, відразу ж на місці це все можна оформити.

За словами координатора центру вакцинації на «Арені Львів» Андрія Сорокаліта, у додатку «Дія» серед жителів Львівської області зареєструвалися вже більше 23 тис. людей. Учора вони обдзвонили близько 250 осіб, аби ті сьогодні прийшли на вакцинацію.

«Львівський Центр вакцинації населення відкрився першим в Україні. Це Центр вихідного дня, адже працюватиме лише по суботах та неділях. З 10 до 15 години вакцинацію проходитимуть працівники ІТ-компанії, а з 15 до 19-ї – люди, які записалися через додаток «Дія». Зокрема, ті, кому більше 60-ть років», – каже Андрій Сорокаліт.

Центр вакцинації на стадіоні «Арена Львів» розділений на зони. Скупчення людей не має. Надворі люди очікують своєї черги, в одній зоні – пишуть інформовану згоду, на другій – власне вакцинуються, а на третій – мають час, аби «перепочити» після проведеного щеплення та щоб медики упродовж півгодини могли прослідкувати за їхнім станом здоров’я після проведеної маніпуляції.

Сама вакцинація триває лише кілька хвилин.

Читайте також: На базі виставкового центру чи стадіону. У Львові можуть відкрити центр для масової вакцинації

Більшість людей, які сюди прийшли, запросили на вакцинацію учора.

«Мені зателефонували і запросили. Звісно, що погодився, бо у додаток «Дія» зареєструвався ще 2 березня. Вакцинуватися хотів або вакциною Pfizer, або CoronaVac. Ковідом не хворів, тому для мене вакцинація важлива і актуальна», – каже чоловік, який чекає на щеплення.

А ось літні чоловік і жінка вже пройшли всю процедуру. Кажуть, що у додаток «Дія» записалися лише вчора і їм відразу передзвонили, аби прийшли.

«За вакцину не переживали. Власне йшли саме на китайську вакцину CoronaVac. Довго про неї читали, вивчали. Нам сімейний лікар пропонував щепитися Astra Zeneca, але ми відмовилися», – каже жінка.

Тих, кого щепили вакциною CoronaVac у перший день відкриття Центру масової вакцинації повторне щеплення повинні отримати через 28 днів.

Як наголосив на своїй сторінці у Фейсбуці голова Львівської ОДА Максим Козицький, станом на 15.00 год. провакцинували 170 осіб.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я уже заявляло, що планує відкрити у Львові та ще в п'яти великих містах України центри для масової вакцинації населення. В одному такому центрі, за словами Віктора Ляшка, можна буде щепити 10 тисяч людей на добу. Центри планують відкривати на базі великих інфраструктурних об’єктів – виставкових центрів чи стадіонів, куди люди, за попереднім записом, зможуть прийти і зробили вакцинацію. Центр матиме усе належне обладнання для проведення щеплень. 

Записатися на вакцинацію через портал «Дія» може кожна людина, яка старша 18 років.

Фото та відео Тараса Бабенчука

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.