250 токсичних речовин: медики нагадують про шкоду куріння

31 травня щорічно відзначають Всесвітній день без тютюну. В Україні цього року він проходить під гаслом «Україна кидає курити».

Тютюновий дим провокує виникнення хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів, алергічних захворювань, сприяє підвищенню ризиків виникнення інфарктів, інсультів, і що найгірше – онкологічних захворювань: раку легень і горла.

«Не лише нікотин має негативний влив. Є низка досліджень, які показують, що сигарета – це загалом хімічна бомба сповільненої дії. Оскільки крім нікотину, там є дуже багато надзвичайно токсичних шкідливих речовин, було доведено, що цигарки практично завжди містять важкі метали, які обумовлюють порушення крові, захворювання крові, підвищену ламкість кісток тощо. Також доведено наявність таких отруйних речовин, як до прикладу миш’як, який суттєво впливає на тривалість життя людини. Неважливо як тютюн потрапляє в організм: чи ви курите сигарету, чи ви курите електронну сигарету, чи будь-який інший варіант, він в будь-якому випаду діє шкідливо на організм і вкорочує життя людини. Тому не ведіться на маркетингові трюки в яких розказують, що той чи інший вид тютюну є більше безпечним та менш шкідливим. Загалом суттєвої різниці між ними немає», – каже експерт Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з кардіології Дмитро Беш.

«За даними ВООЗ у світі щороку приблизно 8 млн, а в Україні 85 тисяч осіб, помирає від хвороб, які спричинені тютюнопалінням. При згорянні тютюну утворюється величезна кількість хімічних речовин, 250 з яких є токсичними. Тютюновий дим, на жаль, є шкідливий не тільки для курців, а й для тих, хто їх оточує, особливо для дітей», – розповідає завідувачка відділу неінфекційних захворювань Львівського обласного центру громадського здоров’я Уляна Жемелко.

Вона каже, що хоча Україна зробила великий крок у боротьбі зі шкідливими впливом тютюнопаління, сьогодні потрібно зробити наступний.

«У 2012 році було прийнято закон, який заборонив курити в закритих приміщеннях, громадських місцях, на робочих місцях, в закладах громадського харчування. Але, на жаль, цей закон не регулює новітні прилади нагрівання тютюну, електронні сигарети. Тому зараз у Верховній Раді знаходиться законопроект, який має на меті зрівняти всі ці прилади у використанні, і заборонити їх використання у громадських місцях, а такожи збільшити площу попереджувальних написів на пачках, заборонити кольорові надписи, спонсортво, оскільки реклама цих новітніх приладів спрямована на дітей. Є дуже багато міфів, які створили впливові компанії навколо цих приладів. Хочу нагадати всім, що ми другий рік живемо в пандемії ковід, і пандемія нас заставила цінувати те, що ми ніколи не цінували – можливість дихати, дихати вільно і чистим повітрям. Тому закликаю всіх не нехтувати цією можливістю заради сумнівних задоволень», – каже Уляна Жемелко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.