Львівський органний зал запрошує на цифровий музичний проєкт Triangle. Органні прем’єри

З 1 по 4 червня, на youtube-каналі Collegium management та facebook- сторінці Органного Залу нова музика від сучасних львівських композиторів. Окрім прем’єрних творів, написаних спеціально на замовлення органного залу, щодня на вас очікує бліц-інтерв’ю із авторами та живі відгуки від слухачів.

Про це повідомляє Львівський органний зал.

Справжньою родзинкою стане проведення екзит-полу – рефлексій слухачів зі
спеціальної фокус-групи на прослухані твори.

Проєкт стане своєрідною преамбулою до органної резиденції, яка відбудеться з 19 по 25 липня та збере кращих органістів України та тих, хто має бажання оволодіти цим інструментом.

У виконанні солістки Надії Величко та Ukrainian Festival Orchestra під батутою Івана Остаповича прозвучать композиції Богдани Фроляк, Віктора Камінського, Золтана Алмаші та Олега Безбородька.

Проєкт розпочнеться твором лауреатки Національної премії ім. Т. Шевченка Богдани Фроляк – «Звучання Пінзеля». Тут орган трактований як оркестровий інструмент і зі струнним оркестром творить єдину музичну канву, підсилену акустикою органного залу. Під час роботи над твором авторка надихалася неймовірними скульптурами майстра пізнього бароко Ґеорґа Пінзеля.

2 червня на вас чекає «Leopolis concerto grosso» Віктора Камінського. Головна тема твору являє собою мелодію з львівської табулатури XVII ст., яку свого часу розшифрував Мирослав Скорик, і саме тому композиція присвячена видатному маестро. Стиль бароко, яким пронизаний твір Віктора Камінського, є невипадковим, оскільки concerto grosso, як жанр, виник якраз у барокову епоху. Наступним в програмі проєкту є «Elegia Hrebenica» для органа та струнних  Золтана Алмаші.

Джерелом натхнення для творення музики постала мальовнича природа села Гребенів, де композитор кожного року збирав гриби разом зі своїм батьком, який нещодавно пішов із життя. Саме його пам’яті присвячений цей твір.

Завершує проєкт Концерт для органа з оркестром Олега Безбородька, стиль якого є цікавим та з перших акордів захоплює своїм ритмічним багатством. Твір складається з трьох частин та має циклічну побудову. Яскравою є також друга частина, яка є алюзією до концерту для арфи з оркестром Геннадія Ляшенка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.