Сьогодні – п’ята річниця трагедії на Грибовицькому полігоні

30 травня у Львові оголосили день жалоби за загиблими.

28 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі розпочалася пожежа, яку вдалося ліквідувати лише через два дні. 

Читайте також: Ексчиновника Львівської міськради виправдали у трагедії Грибовицького сміттєзвалища

30 травня 2016 року зранку рятувальники Львівщини ліквідовували пожежу на території сміттєзвалища в с. Збиранка Жовківського району.  Проте вже о 15:20 під час збирання пожежно-технічного обладнання на території сміттєзвалища відбувся зсув сміття з висоти близько 90 метрів. Внаслідок цього під завалами опинилися троє рятувальників, а також, імовірно, еколог ЛКП «Збиранка», тіло якого так і не знайшли.

Двоє рятувальників – Андрій Вненкевич і Богдан Юнко – служили у Жовкві, а третій – Юрій Рудима – працював у Рава-Руській. 

31-го жовтня 2016 року прокуратура Львівської області оголосила про підозру начальнику управління житлового господарства Львівської міськради Юрію Гольцю. Звинувачення стосувалися питання діяльності департаменту житлового господарства та інфраструктури в частині контролю дій ЛКП «Збиранка» щодо складування сміття та обвалу на полігоні в Грибовичах. У грудні 2020 року суд його виправдав.

Директора ЛКП «Збиранка» Богдана Горбаля, його заступника Бориса Плашенка та директора полігону Олександра Куприча звинуватили у порушенні правил безпеки та службовій недбалості. 

Ексміністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив, що відповідальність за ситуацію на Грибовицькому сміттєзвалищі мають нести місцеві комунальники.

Читайте також: Грибовицьке сміттєзвалище через 5 років після трагедії. Які роботи тут проводять

30 травня у Львові оголосили день жалоби за загиблими. Як усе було 5 років тому, читайте у матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.