На Дніпровщині хотіли відновити «структури СРСР»: СБУ зупинила спробу псевдовиборів (фото)

 

Працівники СБУ припинали діяльність групи, яка хотіла заснувати фейкові «народні ради» та «силові структури» на Дніпропетровщині. Зловмисники — прихильники «відновлення СРСР», які хотіли посягнути на конституційний лад України. Про це повідомили сьогодні у прес-центрі Служби Безпеки України.

“Місцева жителька з «досвідом роботи» у процесах створення псевдовладних утворень залучила до участі в антидержавних заходах майже 100 осіб. Усе це — за координації російської ГО «Верховный Совет СССР»”, — інформують у пресслужбі СБУ.

Так звана «Председатель Верховного Совета УССР» роздавала учасникам групи «справки о гражданстве СССР». Вона також проводила агітацію серед громадян із закликом взяти участь у «псевдовиборах» нових державних органів.

 

Оперативники спецслужби встановили, що у формуванні «силового блоку» фейкових органів Дніпропетровської області взяли участь члени незареєстрованого осередку російського «Международного союза советских офицеров».

Під час обшуків за місцями проживання організатора і активних учасників групи правоохоронці виявили:

  • документацію фейкових «народних рад»;
  • комп’ютерну техніку, яку зловмисники використовували для виготовлення так званих «довідок про громадянство СРСР»;
  • списки учасників групи;
  • листування з кураторами з РФ.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності причетних осіб.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводило Управління СБУ у Дніпропетровській області, спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції в області, за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.