Візуалізація: у Шевченківському районі облагородять закинутий потічок

У Львові розчистять закинутий потічок біля будинків. Йдеться про річечку на вулиці Величковського у Рясному-2. На його облаштування виділять понад 600 тисяч гривень. Читайте новини Львова на VG Львів.

Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.

Як повідомив один зі співавторів проєкту Мирослав Голяк, на потічку живуть качки, часто тут проводять час діти. Взимку це була чи не єдина водойма в околиці, яка не замерзла, тому місцеві мешканці тут підгодовували качок, пише Тvoemisto.tv.

Ця ідея перемогла на Громадському бюджеті Львова серед малих проєктів. Тут мають почистити дно, зазначив Мирослав Голяк, зробити бетонне ложе, по якому буде текти вода.

Фото: Тарас Бабенчук

«Вода у потічку змінює свій рівень, влітку її менше, взимку потічок більш повноводний. Треба, щоб різні активності були у різний період. Будуть водяні крутилки, міні-дамби, які довзолять регулювати воду. Хочемо облаштувати тут місце, локацію для дітей», – додав Мирослав Голяк.

За словами керівниці управління екології Львівської міськради Олександри Сладкової, наразі потічок застоюється. Однак, якщо його очистять і наведуть благоустрій двох водойм у Рясному за 9 мільйонів гривень, то вода стане чистішою. 

Фото: Громадський бюджет Львова

«Це старе русло річки Стара. Всі водойми у Рясному сполучені між собою. Якщо комплексно вирішувати питання, регулювати кількість рослин, то можна з нею далі працювати. Де вода з потічка виходить на поверхню, то вона достатньо чиста. Зараз вона застояна, але якщо  буде текти, то буде чистішою», – зазначила Олександра Сладкова.

Нагадаємо, у Львові створять перший болотяний парк. Йдеться про територію між Рясним-1 та Рясним-2. 

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.