В Україні збільшили штрафи за перевантаження: суми, які доведеться сплачувати перевізникам

 

У четвер, 3 червня, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт № 3742 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”, повідомляє “ТСН”.

Згідно цього Закону підвищено відповідальність автомобільних перевізників за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм. Він дозволяє “Укртрансбезпеці” в судовому порядку штрафувати за порушення норм габаритно-вагового контролю (ГВК).

Законопроєкт підтримали 280 народних обранців.

 

Як повідомляється на сайті парламенту, тепер “Укртрансбезпеці” можна буде отримувати дані з державних електронних інформресурсів.

Окрім того, зазначеним документом підвищено відповідальність автомобільних перевізників за перевищення встановлених законодавством норм ГВК. Відтепер, за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою фото- та відеозйомки (зокрема в автоматичному режимі), вводиться адміністративна відповідальність.

Отже, за виконання перевезень пасажирів або вантажів без документів доведеться заплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Якщо такі перевезення міжнародні34 тисячі гривень.

За порушення норм габаритно-вагового контролю розмір штрафу варіюється від 8,5 до 51 тисячі гривень, а саме:

  • перевищення на 5–10 % у разі перевезення неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5 тис грн);
  • перевищення на 10–20 %1000 НМДГ (17 тис грн);
  • на 20–30 %2000 НМДГ (34 тис грн);
  • більш ніж на 30 %3000 НМДГ (51 тис грн).

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.