В Україні з’являться нові дорожні знаки, які точніше регулюють рух велосипедистів

Перші державні стандарти з велоінфраструктури з’явилися у жовтні минулого року.

Державні стандарти України доповнили новими знаками і табличками до дорожніх знаків, які регулюють рух велосипедистів. Вони набудуть чинності з 1 листопада цього року. 

Нові знаки доповнюють перші в історії України ДСТУ 8906:2019 щодо планування і проєктування велосипедної інфраструктури, які набули чинності 1 жовтня 2020 року.

Нові знаки для велосипедистів вказують напрямок руху, наприклад знак 7.29.1 вказує на виїзд з одностороннім рухом прямо, 7.29.2 – вказує на виїзд на дорогу з двостороннім рухом. Якщо бачите знак 7.29.4, то він передбачає односторонній рух праворуч, натомість 7.29.5 – вказує, що є лише односторонній рух ліворуч. Ці знаки вказують напрямки дії перед перехрестями або напрямки руху до позначених об'єктів. 

До оновлення державних стандартів долучилася київська команда U-Cycle, яка працює також над тим, щоб нові знаки були в одновлених ПДР. 

Крім того, запровадять нові дорожні знаки «Автозаправні/Електрозарядні станції», таблички «Місце для зарядки електромобілів», «Платна дорога» та «Кінець платної дороги».

Також додали новий розділ, у якому вказано, як можна розміщувати знаки на щитах і фонових щитах, і введено окремий дорожній знак для прозначення діагональних пішохідних переходів на перехрестях.

Фото Укравтодор 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.