Стало відомо, які медзаклади на Львівщині продовжать лікувати хворих із Covid-19

У резерві як «ковідні» залишать великі госпітальні бази, які можуть одночасно надати допомогу понад 150 хворим.

Через зменшення хворих із Covid-19 у Львівській області у частині опорних лікарень згорнуть ковідні ліжка і вони повернуться до звичного режиму роботи. Львівська ОДА вже подала свої пропозиції на розгляд у Київ. Остаточне рішення має ухвалити Міністерство охорони здоров'я. Про це під час сьогоднішнього брифінгу зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

За його словами, у резерві як «ковідні» залишать великі госпітальні бази, які можуть одночасно надати допомогу понад 150 хворим. Йдеться про Львівську лікарню швидкої медичної допомоги, Центр легеневого здоров'я, обласну інфекційну лікарня, дитячу лікарню ОХМАТДИТ, обласний військовий госпіталь у Винниках. Залишать також кілька лікарень у районах – зокрема, у Кам'янці, Сокалі, Стебнику, Стрию, Жидачеві, Перемишлянах, Пустомитах і Рудках.

«Перелік подали на Київ для розгляду і затвердження. Коли буде остаточне рішення МОЗу, стане відомо, який із закладів залишать і він надалі матиме «ковідний» пакет, а який – буде віднесений до резерву», – каже Іван Собко.

Ті лікарні, які не включені у пропозицію, повернуть до звичного ритму роботи. Наразі йдеться про 10 медзакладів, але Іван Собко не виключає, що їх може бути й 14. За необхідності вони зможуть знову надавати допомогу пацієнтам з Covid-19, адже мають і підведений кисень до ліжок, і сформовані медичні бригади.

Нагадаємо, найближчим часом на Львівщині планують реорганізувати 50% Covid-відділеннях. Про жодне закриття закладів не йдеться, а лише про реорганізацію ліжкової Covid-мережі у Львівській області. Ще раніше йшлося, що в Україні можуть послабити карантинні обмеження на літо.

Ольга Шведа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.