На Личаківському цвинтарі відкрили пам’ятник композитору Мирославу Скорику

Скульптура зображає зажурену дівчину.

Сьогодні, 5 червня, на Личаківському кладовищі у Львові відбулося урочисте відкриття пам’ятника на могилі одного з найвідоміших українських композиторів Мирослава Скорика. Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

На могилі композитора, згідно з проєктом, розташована скульптура «Плакальниця». Скульптура – це зажурена дівчина, яка тужить та плаче, бо митець покинув цей світ. Схожий образ можна побачити на могилі видатного композитора Фредеріка Шопена на кладовищі у Парижі – Пер-Лашезі. Саме на могилі цього композитора за рік до смерті був Мирослав Скорик з дружиною. Тоді йому дуже сподобався цей меморіал, тому вирішили відтворити цей образ.

Читайте також: У Львові встановлять скульптуру молодшого сина Моцарта

Замовником робіт по виконанню пам’ятника є управління капітального будівництва Львівської ОДА. Кошторисна вартість – 1 104, 003 тис. грн.

Для довідки

Мирослав Михайлович Скорик (1938 – 2020) – композитор, музикознавець, Герой України. Народився у Львові. Закінчив Львівську державну консерваторію ім. М. Лисенка. Є автором музики до кінострічки «Тіні забутих предків» (1964)  Сергія Параджанова. Був співголовою Національної спілки композиторів України, очолював Київську оперу.

Твори Мирослава Скорика регулярно виконують в Україні, інших пострадянських країнах, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Нідерландах, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді, Австралії. Композитор часто виступав як диригент і піаніст із виконанням власних творів.

У стилістиці продовжував традиції львівської композиторської школи, органічно пов'язаної з різноманітними первинними жанрами; дав модерну авторську візію українського, зокрема карпатського, фольклору і львівського міського та салонного музикування, а також сучасної популярної музики, насамперед джазу.

Нагадаємо, 1 червня, минув рік зі смерті композитора Мирослава Скорика. У пам’ять про видатного музикознавця Львівська національна філармонія, яка з вересня минулого року носить його ім’я, підготувала низку подій, приурочених пам’яті композитора. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.