У НАТО застерегли Росію та Білорусь від дестабілізації ситуації у Європі

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застеріг Росію та Білорусь від дестабілізації ситуації на Сході Європи.

Про це Столтенберг заявив у інтерв’ю Welt am Sonntag, повідомляє Еспресо.

За його словами, країни НАТО всерйоз стурбовані тісною взаємодією між президентами РФ та Білорусі Володимиром Путіним і Олександром Лукашенком, яка спостерігається останніми місяцями.

“Союзники серйозно стурбовані більш тісною співпрацею між Москвою і Мінськом в останні місяці. Раніше Росія масово порушила територіальну цілісність таких держав як Україна, Грузія і Молдова”, – сказав Столтенберг.

Він додав, що Білорусь стає “все більш залежною” від Росії та застеріг Москву і Мінськ від дестабілізації обстановки на східному фланзі Альянсу, зазначивши, що НАТО готовий захищатися.

Окремо Столтенберг згадав політичне та військове співробітництво Росії і Китаю, що поглиблюється, назвавши це “серйозним викликом”, пише УП.

Північноатлантичний альянс має намір продовжувати з Росією стратегію “стримування і діалогу”. Співпраця Росії та Китаю стає все більш тісною і є “новим виміром і серйозним викликом” для Північноатлантичного альянсу.

“Ми констатуємо, що Росія і Китай останнім часом дедалі тісніше співпрацюють як у політичному, так і у військовому плані”, – сказав глава Альянсу.

Він вважає, що Москва і Пекін координують свої дії в міжнародних організаціях, включаючи і ООН.

Генсек НАТО додав, що країни також проводять спільні маневри, польоти бойових літаків, морські операції, активно обмінюються досвідом в сфері використання бойових систем і контролю над інтернетом.

Йенс Столтенберг заявив, що на майбутньому саміті НАТО 14 червня в Брюсселі буде прийнято рішення щодо програми майбутнього розвитку НАТО-2030 яка покликана зміцнити Альянс і протистояти “зміні балансу сил і новим викликам у сфері політики безпеки”.

До цих викликів глава НАТО відніс “перетворення Китаю в самовпевнену військову державу, зростання агресії з боку Росії, збільшення кібератак і поширення атомної зброї”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.