Нацбанк випустить пам’ятну монету, присвячену львів’янину Василю Сліпаку

Монету на честь Героя України Василя Сліпака випустять 21 червня, зараз її можна замовити онлайн.

Нацбанк України 21 червня випустить в обіг монету на честь Героя України Василя Сліпака, який загинув від кулі снайпера на Донеччині, повідомляє НБУ.

Хоч монета в обіг входить у другій половині червня, уже зараз її можна замовити онлайн.

На аверсі монети вгорі розміщений малий державний герб України, праворуч від якого напис Україна (півколом). У центрі на дзеркальному тлі – портрет Василя Сліпака, праворуч від нього – нотний рядок. Номінал монети – 2 із графічним символом гривні, рік карбування монети – 2021 і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Ліворуч є напис: Василь Сліпак «Міф» (унизу півколом).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено соловейка на стволі автомата та стилізовані гілки дерев (угорі та внизу).

Відомо, що монету випустять тиражем 35 тисяч штук.

Як зазначив на своїй сторінці у Фейсбуці автор зображення – художник Андрій Ярмоленко, він «уникнув дат народження і смерті, бо легенди не вмирають».

«Це наша легенда, яку ми маємо пам’ятати і розказувати всім наступним поколінням. Ця особа співставна з Гераклом та Орфеєм в одному лиці, навіть ще крутіша – бо Василь існував точно, і ми його сучасники», – наголосив Андрій Ярмоленко.

Довідково

Василь Сліпак з 2015 р. воював на Донбасі, загинув 29 червня 2016 рю біля селища Луганське на Донеччині. Був вихованцем Львівської хорової капели «Дударик», також закінчив Львівську консерваторію (зараз – Музична академія ім. М. Лисенка) у 1997 році. Після завершення навчання його запросили до Паризької опери.  Сліпак був кулеметником. На передовій його знали як бійця «Міфа», тобто «Мефістофеля». Герой України, кавалер орденів «Золота Зірка», «За мужність» І ступеня, лицар свободи, волонтер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.