Квіти богині веселки: у львівському ботсаду зацвіли іриси

У львівському ботанічному саду зацвіли іриси, або як їх не називають у народі, півники. У природі нараховують близько 300 видів цих рослин. Вони ростуть у Європі, Азії, на півночі Африки та у Північній Америці. Але, погодьтеся, найгарніші у Львові!  

Про початок цвітіння у Львові півників VG Львів розповіли у Ботанічному саду Львівського Національного університету імені Івана Франка.

Багато видів ірисів є лікарськими, ефіроолійними та харчовими рослинами. Втім, найбільшу славу півникам принесли їхні декоративні властивості. Останнє, за словами фахівців із ботсаду, стало передумовою виведення великої кількості сортів, які вражають палітрою кольорів.

Квіти богині веселки: у львівському ботсаду зацвіли іриси. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

Парад півників у Львові. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

Іриси у Львові. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

«Тому недарма ці рослини отримали наукову назву Iris, що повторює ім’я давньогрецької богині веселки, а також означає це дивовижне явище природи. Без символізму в релігії й мистецтві теж не обійшлось. Так, у християнській католицькій традиції півники є уособленням Діви Марії у Скорботі, завдяки подібності їхніх листків до мечів на образі цієї Cвятої», – розповіли у Ботсаду.

Квіти богині веселки: у львівському ботсаду зацвіли іриси фото

Нагадаємо, що у львівському ботанічному саду нині також квітнуть рододендрони. Львів’ян кличуть на екскурсії. Сезон цвітіння деяких сортів рододендронів триватиме аж до червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.