Суд скасував детальний план території площі Ринок

У детальному плані території в районі площі Ринок опрацювали простір площею 21 га в центрі Львові.

Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправною та нечинною ухвалу Львівської міської ради «Про затвердження детального плану території у районі площі Ринок», яку депутати міської ради затвердили ще у вересні 2019 року. Про це пишуть «Наші гроші. Львів».

Читайте також: На Сихові уздовж колій планують будувати офіси та магазини 

Позивачем проти Львівської міської ради виступив львів’янин Юрій Казмірчук, а його представницею у суді була активістка громадської організації «Народна дія» Олеся Дацко. Він зазначав, що ухвала порушила його право як члена територіальної громади на безпосередню участь в місцевому самоврядуванні.

Юрій Казмірчук вважав, що ухвала про затвердження детального плану території у районі площі Ринок за змістом є регуляторним актом, оскільки її дія поширюється на невизначене коло людей. На його переконання, ухвала є незаконною, оскільки, була порушена процедура затвердження.

Натомість юристи Львівської міської ради наголосили, що ухвала містить індивідуально-конкретні приписи.

Суддя Зіновій Гавдик підтримав позивача. Своє рішення він обґрунтував тим, рішення місцевої ради про затвердження детального плану в межах населеного пункту стосується неперсоніфікованих осіб. Окрім того, оскаржувана ухвала була затверджена з порушенням встановленої законом процедури. Як зазначив суддя, це є «істотним порушенням процедурного права, який впливає на права та інтереси інших осіб, на яких поширюється дія нормативно-правового акту».

Читайте також: У Львові цього року немає коштів на облаштування простору Кузьми

Зазначимо, що у детальному плані території в районі площі Ринок опрацювали простір площею 21 га в центрі Львові. Територія розташована у межах історичного ареалу Львова та Державного історико-архітектурного заповідника.

Серед основних завдань у детальному плані території було передбачене нове будівництво туристичного комплексу на вул. Федорова, 23, 28 та готелю на площі Адама Міцкевича, 9. Перше будівництво на сьогодні припинене. А містобудівні умови та обмеження на зведення готелю на площі Адама Міцкевича, 9 в лютому 2020 року отримало ТОВ «Центр розвитку нерухомості». Тепер на цій ділянці працює техніка забудовника.

Детальним планом території також передбачено створення туристичної траси довжиною 800 метрів за маршрутом вежа Корнякта – Домініканський собор – Італійський дворик – Ратуша – площа Ринок – площа Івана Підкови – церква святих Петра і Павла.

А також – розчищення неконтрольованої автостоянки на площі Адама Міцкевича та трансформація її у пішохідну зону з можливістю пропуску громадського транспорту. Велодоріжку планували зробити за маршрутом проспект Свободи − площа Адама Міцкевича − вул. Братів Рогатинців − вул. Володимира Винниченка.

Позивачем проти Львівської міської ради був львів’янин, стоматолог третьої комунальної стоматполіклініки та учасник бойових дій Юрій Казмірчук. На місцевих виробах в жовтні 2020 року балотувався до Львівської обласної ради від політичної партії «За майбутнє».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.