Сьогодні християни відзначають свято Вознесіння Господнього

До IV століття його не вважали окремим святом, а воно лиш входило в цикл п’ятидесятниці, який починався від Воскресіння і аж до Зіслання Святого Духа.

Свято Вознесіння Господнього щороку припадає на різні дні, залежно від до дати Великодня. Його відзначають на сороковий день після Світлого Христового Воскресіння, і оскільки у 2021 році християни східного обряду святкували Великдень 2 травня, то свято Вознесіння відзначають сьогодні, 10 червня.

Парох храму Вознесіння у Львові отець Михайло Городиський розповідає, що до IV століття його не вважали окремим святом, а воно лиш входило в цикл п’ятидесятниці, який починався від Воскресіння і аж до Зіслання Святого Духа. Від IV століття Вознесіння стає урочистим, величним і його починають святкувати як окреме свято.

Читайте також: Священник не допомагає, допомагає Господь, – отець, який править для хворих та медиків інфекційної лікар

Про нього розповідають чотири євангелісти, а також Книга діянь Апостолів: одного разу Ісус після свого воскресіння з’явився своїм учням на Оливній горі і почав розмову словами: «Мир вам». Він звернувся до апостолів, бо бачив, що вони налякані, ніби побачили привида. Тоді сказав: «Доторкніться до мого тіла», і вони доторкнулися. Після їхньої розмови Ісус на очах своїх учнів почав підніматися на небо за допомогою своєї божої природи. Цим самим він дав зрозуміти, що життя не завершується після смерті, воно продовжується.

Ісус вознісся на небо на 40 день і це число, за словами пароха, має великий зміст: ізраїльський народ 40 днів ходив пустинею перед тим, як найти обітовану землю, що Бог їм обіцяв. Ісус постив 40 днів перед тим, як має вийти на свою прелюдну діяльність. Так само тут після 40 днів показує, що починається новий етап в його житті, що починається щось нове та особливе, яке було людині невідоме. Він відкриває те, що чекає людину після смерті. Її тіло залишається таким, яким було до цього, але стає обожественним, може робити неможливі для земного тіла речі.

Із перших років християнства це свято було дуже важливим для людей, воно входить в 12 найбільших свят літургічного року. У цей день згадують події, що відбулися через 40 днів після того, як Ісус Христос був розіп’ятий на хресті і воскрес. Після воскресіння Спаситель неодноразово з’являвся учням, таким чином зміцнюючи їхню віру й готуючи до зішестя на них Святого Духа, тобто – до П’ятидесятниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.