В Україні заборонили мовлення каналу “Білорусь 24”

 

Телеканал «Беларусь 24» вилучено із переліку іноземних програм, дозволених для ретрансляції в Україні.

Як повідомляє Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, за результатами моніторингу іноземних телеканалів, що мовлять в Україні, члени Національної ради на засіданні 10 червня ухвалили рішення вилучити із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України телеканал «Беларусь 24», що має юрисдикцію Республіки Білорусь.

Ретрансляцію в Україні телеканалу «Беларусь 24» було дозволено рішенням Національної ради від 23 липня 2015 року № 1147.

Підставою для вилучення телеканалу із переліку дозволених для ретрансляції програм стало розміщення в його ефірі аудіовізуальних творів, заборонених для демонстрування на території України, та фільмів за участю акторів, внесених Міністерством культури та інформаційної політики до переліку осіб, які загрожують національній безпеці нашої держави.

 

За словами члена Національної ради Максима Онопрієнка, Національна рада давно і прискіпливо відстежує діяльність цього інформаційного ресурсу. «Певний час ефірне наповнення цього каналу помітно відрізнялося від типових провладних білоруських, оскільки це міжнародна версія, очевидно, вони на це зважали. Але нещодавно нашим моніторингом були зафіксовані порушення», — акцентував Максим Онопрієнко.

Як зазначається, під час проведеного фахівцями регуляторного органу моніторингу програмного наповнення телеканалу «Беларусь 24» у період із 19 по 22 травня 2021 року було виявлено трансляцію передач «Понять и обезвредить» з участю Олега Газманова; «Последний день» з участю ведучого Бориса Щербакова  та «Славянский базар. Союзное государство приглашает. Песнярам — 50. Выпуск 1» з участю Ольги Кормухіної. Популяризація білоруським мовником персон, внесених до зазначеного вище Переліку, суперечить вимогам абзацу десятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Окрім того, в ефірі телеканалу «Беларусь 24» зафіксовано трансляцію передачі «Панорама». У сюжеті за 21 травня під назвою «Украинский след в попытке госпереворота в Беларуси» звучали висловлювання зневаги на адресу батальйону «Донбас», який у складі Національної гвардії захищає територіальну цілісність нашої держави від російської військової агресії (військове формування було названо «карательным батальоном»).

В іншому сюжеті за 22 травня під назвою «Зеленский отказал русским в праве считаться коренным народом» поширювалася недостовірна інформація, яка дезінформує аудиторію. Такий контент містить елементи розпалювання національної ворожнечі.

 

 

 

 

 

Tags: Білорусь 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.