“Мене політично замовили”: львівському пам’яткоохоронцю повідомили про підозру привласнення мільйона гривень під час реставрації (фото)

 

Слідчі, 11 червня, повідомили про підозру відомому львівському пам’яткоохоронцю Василеві Петрику. За версією слідства, він був причетний до привласнення мільйона гривень під час реставрації історико-культурного парку “Древній Звенигород”. Про це пише “24канал”, з посиланням на сторінку в соцмережі Василя Петрика.

Пам’яткоохоронець усі звинувачення відкидає. Він впевнений, що його політично замовили. Додамо, що очільнику департаменту архітектури та містобудування ЛОДА Василеві Петрику 11 червня повідомили про підозру в “заволодінні бюджетними коштами”.

За версією слідства, у грудні 2020 року під час під час облаштування історико-культурного парку “Древній Звенигород” він разом з 2 виконавцями та спеціалістом з технічного нагляду привласнив понад 1 мільйон гривень.

У прокуратурі розповіли, що підозрювані буцімто підробили первинні документи щодо завезення насипного ґрунту.

Вони внесли відомості про виконану роботу та її вартість, однак нічого не виконали. Проєкт реставрації “Древнього Звенигорода” у 2018 році переміг на конкурсі Проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовувати за гроші з держбюджету.

Розпорядником було ПП “Белзький мур”, директором якого з 2013 по 2021 рік був Василь Петрик.

Чоловікові загрожує від 7 до 12 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади терміном до 3 років та конфіскацією майна.

Василь Петрик спростовує звинувачення, які пролунали на його адресу

Петрик запевняє, що інформація про те, що він привласнив мільйон гривень — наклеп і політичне замовлення. Посадовець переконаний, що так опоненти змушують його відмовитись від роботи над документацією щодо внесення Миколаївської фортеці до переліку пам’яток. Також вони, ймовірно, хочуть позбутись Петрика як начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА.

Через мою активну пам’яткоохорону діяльність та відстоювання інтересів Миколаївської фортеці, яку цинічно хочуть знищити та розтягнути на пісок, проти мене порушили кримінальну справу, яка не варта “виїденого яйця”, — заявляє Петрик. За словами посадовця, він — єдиний очільник управління за останні роки, який вийшов з середовища пам’яткоохоронців і готовий активно боротись за збереження кожної пам’ятки.

 

Посадовець розповів про своїх опонентів

Петрик розповів, що в грудні 2020 року на території історико-культурного парку “Древній Звенигород” виконали підготовчі роботи, складовою яких було завезення ґрунту. Щодо цього у правоохоронців виникли питання, попри те, що ґрунт досі видно будь-кому, хто приїздить до Звенигорода. Поліція відкрила кримінальне провадження за офіційним зверненням директора КП ЛОР “Реставрація та управління замками та палацами Львівщини” Валерія Потюка. За словами Петрика, він вже декілька місяців усіма законними та незаконними методами намагається знищити Миколаївську фортецю.

“У 2019 році на звернення активістів та науковців я продовжив роботу з цією цікавою пам’яткою на території села Тростянець. Вже тоді було зрозуміло — історичну фортецю руйнують задля облаштування там кар’єру з видобутку піску”, — додав пам’яткоохоронець.

Посадовець зазначив, що в боротьбі за фортецю основним його опонентом є ТзОВ “Західінвест-партнери”. Саме ця приватна компанія планує влаштувати на місці об’єктів культурної спадщини кар’єр для видобутку піску“.

Попри те, що кримінальна справа не має жодного стосунку до моєї роботи як начальника управління, підозру мені вручили, зокрема, і як посадовій особі, що є некоректно і є свідченням істинних намірів — дискредитувати мене в очах суспільства”, — підсумував Петрик.

Довідка про Василя Петрика: Василь Петрик народився у Дрогобичі. Він є кандидатом архітектури й доцентом кафедри архітектури та реставрації Львівської політехніки.

Петрик був науковим співробітником Регіонального науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба”. З 2003 року він став головним архітектором державного історико-культурного заповідника у Белзі.

Петрик працював з історико-містобудівною документацією та в галузі практичної реставрації пам’яток і архітектурно-археологічних досліджень.

Він багато років займався пам’яткоохоронною діяльністю.

Окрім цього, Петрик є членом Українського товариства охорони пам’яток історії та культури й Українського національного комітету ICOMOS.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.