У Садового хочуть спонукати забудовників платити аналог пайового внеску

Заступник міського голови міського голови з містобудування Любомир Зубач пропонує до проєктів ухвал, які стосуються будівництва житлових багатоповерхівок, додавати рекомендації забудовникам щодо покращення соціальної інфраструктури.

«В департаменті містобудування було прийняте рішення, що коли на сесію міської ради готуються якісь проєкти ухвал, відразу ж треба тією ухвалою давати доручення виконавчим органам. Зокрема, щоб управління архітектури провело аналіз містобудівної документації в ареалі цього будівництва, визначило, які там є проблемні аспекти: чи там є достатня кількість місць у садочку, чи там бракує медіатеки, чи там є проблеми з дорогою чи озелененням. Після того, потрібно підготувати рекомендації стосовно пріоритетних заходів, які треба там здійснити, з точки зору розвитку соціальної, транспортної та інженерної інфраструктури. Ще важлива річ – ми так само даємо рекомендацію забудовникам про те, щоб вони залучались до процесу, аби облаштування необхідної інфраструктури не було лише проблемою Львівської міської ради», – пояснив Любомир Зубач.

За його словами, є багато звернень від мешканців та громадських активістів через те, що забудовники часто забувають про інфраструктуру. Оскільки пайовий внесок у розвиток соціальної інфраструктури скасували, цим мають займатися виключно органи місцевого самоврядування.

«Ми рекомендуємо забудовникам, щоб результат їхнього будівництва був якісний і комфортний для мешканців, долучатись до розбудови соціальної інфраструктури. Обсяг такого долучення має визначатися окремо для кожного будівництва, проте в будь-якому випадку це має бути не менше розміру пайового внеску, який діяв в Україні до 2020 року, тобто 4% від кошторисної вартості будівництва», – додав заступник міського голови.

Втім вчора, під час сесії ЛМР, відповідна пропозиція не була підтримана депутатами.

«Оскільки таке рішення було прийняте тоді, коли вже фактично порядок денний засідання був сформований, то ми подавали це як додаткове питання. На жаль, воно не знайшло підтримки всіх депутатів, але ми вже надалі будемо цей пункт включати у проєкти ухвал. Будемо переконувати, пояснювати, що це є важливо», – пояснив Любомир Зубач.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.