ЄС братиме з України лохину, малину і чорницю, якщо звіт аудиторів буде позитивний

Звіт за результатами проведеного аудиту буде опублікований на офіційному сайті Європейської Комісії.

Генеральний директорат з питань безпечності харчових продуктів та охорони здоров’я Європейської Комісії завершив дистанційний аудит системи державного контролю за мікробіологічним забрудненням ягід, які експортуються до ЄС. До сфери аудиту потрапили лохина, малина та чорниця.

Про це повідомляє Урядовий портал, пише Dailylviv. 

«За останні роки ЄС став основним торгівельним партнером України на ринку аграрної продукції – більше третини аграрного експорту України спрямовується європейським споживачам», – розповіла голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Експорт українських ягід до ЄС зростає. У 2018 році до країн Європейського Союзу було експортовано більше 12,5 тонн малини, а в 2020 році – вже понад 18 тонн. Найбільше малини експортувалося з Львівської, Вінницької, Волинської областей та Києва.

Експорт лохини у 2019 році складав 6,4 тонни, у 2020 році – 9,9 тонн. Основними постачальниками були Житомирська, Київська та Івано-Франківська області.

Під час аудиту європейську сторону було ознайомлено з системою державного контролю за виробництвом ягід в Україні, контролю первинного виробництва та переробки ягід, системою контролю якості продукції на підприємствах та лабораторним контролем за мікробіологічним забрудненням продуктів нетваринного походження.

Звіт за результатами проведеного аудиту буде опублікований на офіційному сайті Європейської Комісії.

Раніше після аудиту Україна підтвердила право експорту молока і молочної продукції до ЄС.

Через 3 роки м’ясо, олію і мед в Україні маркуватимуть по-новому

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.