Літак, який запобіг тисячам катастроф регулярно літав до міста Лева

 

Літак завдяки якому авіаконструктори змогли виявити суттєві помилки та запобігти авіаційним інцидентам, регулярно літав до Львова та літає досі в Україні!

Наш сьогоднішній гість Яковлева Як-40 з бортовим номером UR-MSX виконує рейси в українській авіакомпанії «Мотор Січ».

44 роки тому даний лайнер здійнсив приводнення на тодішні болата поблизу району Осокорків, що находились на той час під Києвом.

Чому здійснювалась вимушена посадка?

2-го червня 1976 року під час виконання рейсу по маршруту Каунас-Київ та здійснення процедури заходу на посадку літаком, у столичний аеропорт «Жуліани»( теперішній Аеропорт Імені Ігоря Сікорського) за звичайних метеоумов на висоті 700 м екіпаж отримав вказівку диспетчера зайняти висоту польоту 400 м.

Командир корабля віддав команду бортмеханіку встановити режим двигунів «малий газ» і приступив до зниження. Але одночасно сталася зупинилися трьох двигунів. Запустити їх у польоті не вийшло. Екіпаж здійснив вимушену посадку з прибраним шасі. Літак отримав пошкодження. Екіпаж і пасажири не постраждали.

У 2018 році літак прийшов після капітального ремонту у флот авіакомпанії та один з перших його рейсів був виконаний по маршруту Запоріжжя-Київ-Львів, Львів-Київ-Запоріжжя.

Літак часто прилітав у львівський аеропорт та збирав багато любителів авіації зі всього світу, які хоча раз мріяли політати на унікальному та рідком у наш час авіалайнері. Також варто відзначити екіпаж, який завжди лояльно ставився до поціновувачів даного літака.

Фото: Юрій Танчин, Василь Садовий

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.