Чи можна другу дозу вакцини від Covid-19 отримати раніше терміну. Пояснення МОЗ

МОЗ України рекомендує вакцинуватись раніше або пізніше тільки у випадку крайньої потреби.

Щеплення другою дозою вакцини від корорнавірусу бажано робити у визначений термін. Однак у випадку крайньої потреби ввести її можна раніше.

Рекомендовані терміни:

  • Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21-28 днів,
  • CoronaVac/Sinovac Biotech – 28 днів,
  • Oxford/AstraZeneca – 12 тижнів.

 

Як пояснюють у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я, введення другою дози можна зробити на 7 днів раніше зазначеного інтервалу для вакцин CoronaVac/Sinovac та AstraZeneca (Covishield/SKBio). Для вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech відразу зазначили проміжок часу, в межах якого можна зробити щеплення, – у період між 21-м та 28-м днем після введення першої дози.

Читайте також: МОЗ заборонило проводити вакцинацію публічних осіб залишковими дозами Рfizer

Другу дозу вакцини проти Covid-19, введену раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховують без необхідності її повторного введення або вакцинації спочатку. Однак МОЗ України рекомендує вакцинуватись раніше або пізніше тільки у випадку крайньої потреби.

Нагадаємо, що у Львові 23-24 червня центри вакцинації працюватимуть у ТЦ «Форум Львів», ТЦ «Victoria Gardens», Ліцей Львівський (вул. Лисинецька, 3) з 16:00 до 19:00. При собі необхідно мати документ, що посвідчує особу, та бути зареєстрованим у списку очікування додатку «Дія».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.