Агітація за вакцинацію: у Львові нагадують про вплив ковіду на цукровий діабет

Ці два захворювання є аутоімунними. Збільшення захворюваності на цукровий діабет спостерігається саме після перенесених ковідних інфекцій.

На Львівщині налічується близько 60 тис хворих на цукровий діабет, з них 12 тис – інсулінозалежні. З огляду на пандемію, значна кількість хворих, які перебували на лікуванні від ковіду у стаціонарах, отримували специфічну терапію. Для хворих цукровим діабетом ця терапія може призвести до загострення цього захворювання. Про це розповів експерт департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з ендокринології Юрій Вендзилович, пише Dailylviv.

«Хворі на цукровий діабет – одні з перших в групі ризику захворіти на ковід, і навпаки. Адже ці два захворювання є аутоімунними. Ковід може призвести до виявлення діабету, про наявність якого пацієнт навіть не знав. Особливо, якщо йде мова про діабет другого типу, який розвивається дуже повільно, місяцями», – зазначив експерт.

Він наголосив, що хворим, які перенесли ковід, обов’язково слід перевірити рівень цукру у крові – забір крові на обстеження проводиться після двох годин після сніданку. Це важливо, адже зріст захворюваності на цукровий діабет спостерігається саме після перенесених ковідних інфекцій.

«Окрім того, наявність цукрового діабету не є протипоказом для вакцинації. Навпаки, щоб не було ризику після ковіду для розвитку цукрового діабету, краще вакцинуватися. У групі ризику – хворі з надмірною вагою, з серцево-судинними захворюваннями», – сказав Юрій Вендзилович.

Як зазначав раніше регіональний координатор з вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут, за наявності хронічних захворювань, рекомендована вакцинація від ковіду.

Стартувала вакцинація проти COVID-19 колективів, в яких є понад 50 охочих щепитися

Два дні центри вакцинації у Львові працюватимуть по три години

Через ковід на Львівщині забули про серцево-судинні та онкологічні захворювання

12 причин непрацездатності в електронному лікарняному. Посібник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.