Студент Політехніки створив Львову сучасний концепт АС №4

Студент Львівської політехніки кафедри Архітектурного проєктування створив сучасний концепт автостанції №4, і готовий подарувати його Львову безкоштовно. Про це Львівському порталу повідомив автор проєкту Віталій Дяк.

За словами Віталія Дяка, він обрав проєкт реконструкції автостанції №4, як тему для дипломного проекту, під керівництвом викладачів: Оксани Кашуби та В’ячеслава Якубовського.

«Пропоную дану станцію розмістити на території яка на даний час належить «Укрзалізниці» і як мені відомо Львівська міськрада веде перемовини щодо її викупу. Дана ділянка має гарну локацію де перетинаються кілька видів громадського траспорту: трамваї, автобуси та поїзди», – повідомив архітекторний проєктувальник.

Неподалік ділянки, яку можна перетворити у сучасну автостанцію, розташовані залізничні колії які ведуть у напрямку Рясне-1 та Рясне-2, студент пропонує їх застосувати як додатковий громадський транспорт у вигляді «рейкового автобуса» що суттєво розвантажить вулицю Шевченка. Також з даної локації могли б відправляти рейси до ЄС у напрямку КПП «Краковець».

«Якщо б мій проєкт втілили у життя то для мене це було б великою перемогою», – мріє Віталій Дяк.

Як відомо непристосована автостанція № 4 розташована на вулиці Шевченка, 105, біля Янівського цвинтаря. Під час реконструкції вулиці Шевченка, яка триває досі, автобусне сполучення було перенесено на інші автостанції.

До цього через автостанцію №4 проходило понад 160 автобусних маршрутів та здійснювалось приміське сполучення із населеними пунктами: Іваники, Божа Воля, Бунів, Верещиця, Вовча Гора, Воля-Любинська, Глинець, Грушів, Дацьки, Дрогомишль, Залужжя, Колониці, Коханівка, Краковець, Липовець, Макарі, Малнів, Малнівська Воля, Молошковичі, Мужиловичі, Немирів, Новини, Оселя, Поруби, Прилбичі, Пісоцький, Сарни, Середкевичі, Смолин, Старичі, Щеплоти, Яворів

У коментарі Львівському порталу у Львівській міській раді не змогли пояснити, яка ж доля очікує на автостанцію №4. У мереї лише напрацьовують варіанти її можливого перенесення.

Натомість в управлінні транспорту та зв’язку Львівської ОДА повідомляють, що таки планують збудувати автостанцію №4 на ділянці, яка наразі належить «Укрзалізниці».

Представники обласної та міської влади, а також «Львівської залізниці» переконані, що найбільш перспективною для будівництва автостанції є ділянка площею 0,336 га за адресою вул. Шевченка, непарна сторона, навпроти будинків №140-142.

ЛОДА обіцяє в найкоротший термін має направити звернення до Міністерства інфраструктури України щодо передачі зазначеної земельної ділянки Львівській міській раді для подальшого будівництва автостанції автобусних маршрутів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.