Львів`ян запрошують на цікаву виставку «Ар-деко і сучасні тенденції»

Львів`ян запрошують на цікаву виставку «Ар-деко і сучасні тенденції». Відкриття виставки – 30 червня у Art Salon Veles (вул. Фредра, 4а).

Ар-деко – стиль, який формувався в 20-і рр. ХХ ст. в Європі та став уособленням практичності, комфорту і шику, повідомляють у ЛМР.

В експозиції представлені об’єднані твори мистецтва, предмети інтер’єру, дизайнерський одяг і прикраси як авторів цього періоду, так і у виконанні сучасних митців.

Під час виставки будуть проходити різноманітні авторські лекції, перфоменси і вечірки, присвячені напрямку ар-деко.

Виставка триватиме до кінця вересня 2021 року. Місце проведення – львівський Art Salon Veles, що на вул. О. Фредра, 4А.

Термін «арт-деко» або «ар-деко» з’явився після Міжнародної виставки, що пройшла в Парижі в 1925 році і офіційно називалася «Exposition Internationale des Arts Décoratifs et Industriels Modernes». На цій виставці всьому світу були показані предмети розкоші французького виробництва, які доводили, що Париж залишився інтернаціональним центром стилю і моди і після Першої світової війни.

Стиль арт-деко – це, перш за все, вишуканість, багатство, які прийшли на зміну аскетизму і всім обмеженням в роки війни. Людям хотілося скоріше забути злидні, які випали на їх долю і з головою зануритися в світ багатства і розваг.

Яскравий і дорогий стиль народився на стику геометричної класики і раціоналістичного модерну, строгі і прості форми яких стали відмінним фоном для найскладніших багатих фактур.  У двадцяті роки, як, втім, і зараз, стало прийнято не любити пишну класику. Ар-деко став відповіддю на запит нової промислової та бізнес-еліти, яка бажала не лише дорогі, але й модні, сучасні інтер’єри.

Для ар-деко були чужі різноманітні ідеології, і єдиною метою стилю було створити зручний і комфортний, новий в своїй естетиці, стильний і статусний простір для життя і роботи людини. Цікаво відзначити, але саме це і зумовило «безсмертність» стилю – адже ідеології мають властивість застарівати, а прагнення до комфорту і статусу вічно.

Найбільш яскравими та відомими представниками цього напрямку в Україні стали: О.Екстер, С.Делоне, А.Петрицький, В.Меллер (співпрацював з Лесем Курбасом та Миколою Кулішем) та інші.

Організатор і координатор проекту: Галина Тринцолин, власник та директор Art Salon Veles, тел. 067-373-85-38, e-mail: htryntsolyn@gmail.com, піар-менеджер: Івона Лобан, тел. 0676761070.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.