ВООЗ прогнозує, що світ може охопити нова хвиля Covid-19 через штам Delta

Варіант Delta зараз присутній у 92 країнах.

Всесвітня організація охорони здоров'я цими вихідними зафіксувала найменшу кількість нових випадків коронавірусу в світі з лютого, але застерегла, що варіант Delta, який зараз присутній у 92 країнах, може стати причиною нової смертоносної хвилі. Про це повідомляє УП з посиланням на The Guardian.

На тлі масової вакцинації в заможних країнах епідемія пішла на спад. Так, у більшості європейських країн кількість інфікованих, госпіталізованих й померлих від коронавірусу людей суттєво знизилася до минулорічних показників, тому деякі держави ЄС послаблюють карантин.

Незважаючи на це, Німеччина вже закрила кордони для громадян Португалії, оскільки там понад 70% нових випадків вже припадає на Delta. Також у декількох регіонах Іспанії, зокрема в Каталонії, вже зареєстровано 20% випадків зараження новим штамом. Фахівці прогнозують, що «Дельта» може стати домінуючим штамом в регіоні протягом двох-чотирьох тижнів.

Аналогічна ситуація очікується і в Греції вже до середини серпня. Країні влітку може знадобитися введення суворих локальних обмежень в районах з низьким охопленням населення вакцинацією, де спостерігатиметься різкий ріст заражень.

Поза Європою «Дельта» вже вирує в Індонезії, де днями був зафіксований рекорд захворюваності – понад 21 тисяча нових випадків. Подібні сплески вже відбуваються по всьому регіону, зокрема, в Таїланді та Малайзії. 

Нагадаємо, що в Україні діє вимога наявності негативного тесту на коронавірус для громадян, які повертаються із країн, де стрімко поширюється агресивний штам коронавірусу Delta. Відтак, громадяни, які прибули з Індії, Великої Британії, Росії, Португалії не зможуть перетнути український кордон, якщо не зроблять експрес-тест на коронавірус безпосередньо на пункті пропуску.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.